WP Cloud Plugins - en to sv_SE translation catalogue (1673 entries)

en:  In most cases this can be enabled via your server configuration panel. Otherwise, ask your web host how to enable this extension for your server.
sv_SE:  I de flesta fall kan detta aktiveras via din serverkonfigurationspanel. Annars kan du fråga din webbhotell hur du aktiverar detta tillägg för din server.

en: "Access Forbidden" Notice
sv_SE: Åtkomst förbjudet meddelande

en: ### Default Module ###
sv_SE: ### Standardmodul ###

en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
sv_SE: %1$s - Det finns en nyare version av WordPress tillgänglig (%2$s)

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 256MB. See: %2$s
sv_SE: %1$s - Vi rekommenderar att minnet ställs in på minst 256 MB. Se:%2$s

en: %d file(s) uploaded for product
sv_SE: %d fil(er) uppladdad(a) för produkten

en: %s activity for %s
sv_SE: %s aktivitet för %s

en: %s added as downloadable file!
sv_SE: %s har lagts till som nedladdningsbar fil!

en: %s added the %s %s in %s
sv_SE: %s har lagt till %s %s i %s

en: %s approved the collection on %s
sv_SE: %s godkände insamlingen den %s

en: %s created a %s for the %s %s
sv_SE: %s skapade en %s för %s %s

en: %s deleted the %s %s
sv_SE: %s raderade %s %s

en: %s downloaded %s files from %s %s as ZIP file
sv_SE: %s hämtade %s filer från %s %s som ZIP-fil

en: %s downloaded the %s %s
sv_SE: %s laddade ner %s %s

en: %s downloaded the %s %s as %s file
sv_SE: %s laddade ner %s %s som %s-fil

en: %s edited the %s %s
sv_SE: %s redigerade %s %s

en: %s has not yet approved the collection. The latest changes are from %s
sv_SE: %s har ännu inte godkänt samlingen. De senaste ändringarna är från %s

en: %s items
sv_SE: %s objekt

en: %s module
sv_SE: %s modul

en: %s moved the %s %s to %s
sv_SE: %s flyttade %s %s till %s

en: %s needs your help!
sv_SE: %s behöver din hjälp!

en: %s performed an action: %s for %s
sv_SE: %s utförde en åtgärd: %s för %s

en: %s previewed the %s %s
sv_SE: %s förhandsvisade %s %s

en: %s renamed the %s %s to %s
sv_SE: %s bytte namn på %s %s till %s

en: %s searched for "%s" in %s
sv_SE: %s sökte efter " %s" i %s

en: %s searched for: %s
sv_SE: %s sökte efter: %s

en: %s streamed the %s %s
sv_SE: %s strömmade %s %s

en: %s tried to upload %s (%s) to %s
sv_SE: %s försökte ladda upp %s (%s) till %s

en: %s updated the %s of the %s %s
sv_SE: %s uppdaterade %s av %s %s

en: %s updated the description of the %s %s
sv_SE: %s uppdaterade beskrivningen av %s %s

en: (no title)
sv_SE: (ingen titel)

en: (x) selected
sv_SE: (x) utvald

en: 1 month
sv_SE: 1 månad

en: 1 week
sv_SE: 1 vecka

en: 1 year
sv_SE: 1 år

en: 1,5 year
sv_SE: 1,5 år

en: 2 weeks
sv_SE: 2 veckor

en: 2 years
sv_SE: 2 år

en: 3 months
sv_SE: 3 månader

en: 6 months
sv_SE: 6 månader

en: A PHP extension stopped the file upload
sv_SE: En PHP extension stoppade filuppladdning

en: A visitor
sv_SE: En besökare

en: ACTION REQUIRED: WP Cloud Plugin lost authorization to %s account
sv_SE: ÅTGÄRD Krävs: WP Cloud Plugin tappade behörigheten till %s konto

en: AJAX Requests Checks
sv_SE: Kontroller av AJAX-krav

en: API Application
sv_SE: API-applikation

en: Abort upload
sv_SE: Avbryt uppladdning

en: Accent Color
sv_SE: Accentfärg

en: Access Forbidden
sv_SE: Tillgång förbjuden

en: Accessibility
sv_SE: Tillgänglighet

en: Account (ID: %s) is not connected.
sv_SE: Konto (ID: %s) är inte anslutet.

en: Account Email
sv_SE: Konto e-post

en: Account ID
sv_SE: Konto-ID

en: Account Name
sv_SE: Kontonamn

en: Account Profile Image Url
sv_SE: Kontoprofil bild Url

en: Account is not linked to the plugin anymore.
sv_SE: Kontot är inte längre kopplat till insticksprogrammet.

en: Account not connected
sv_SE: Kontot är inte anslutet

en: Accounts
sv_SE: Konton

en: Action page
sv_SE: Åtgärdssida

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licensen

en: Activate the Google Pop Out button which is visible in the inline preview for a couple of file formats.
sv_SE: Aktivera Google Pop Out-knappen som är synlig i förhandsgranskningen för ett par filformat.

en: Activate the plugin!
sv_SE: Aktivera plugin!

en: Activate via Envato Market
sv_SE: Aktivera via Envato Market

en: Activate your license
sv_SE: Aktivera din licens

en: Active plugins
sv_SE: Aktiva tillägg

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add & Configure Modules
sv_SE: Lägg till och konfigurera moduler

en: Add Account
sv_SE: Lägg till konto

en: Add Direct links
sv_SE: Lägg till direkt länkar

en: Add File
sv_SE: Lägg till fil

en: Add Label
sv_SE: Lägg till etikett

en: Add Module
sv_SE: Lägg till modul

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add New Module
sv_SE: Lägg till ny modul

en: Add a button to download a file
sv_SE: Lägg till en knapp för att ladda ner en fil

en: Add a description...
sv_SE: Lägg till en beskrivning...

en: Add a list of file download/view links
sv_SE: Lägg till en lista med länkar för nedladdning/visning av filer

en: Add a prefix to the name of the uploaded files. This can include a folder path.
sv_SE: Lägg till ett prefix i namnet på de uppladdade filerna. Detta kan inkludera en mappsökväg.

en: Add a refresh button in the header so users can refresh the data in the module and pull changes.
sv_SE: Lägg till en uppdateringsknapp i rubriken så att användarna kan uppdatera data i modulen och dra ändringar.

en: Add description
sv_SE: Lägg till beskrivning

en: Add extensions separated with a pipe symbol: | . E.g. jpg|png|gif.
sv_SE: Lägg till tillägg separerade med en rörsymbol: | . T.ex. jpg|png|gif.

en: Add files or folders by name, ID or mimetype separated with a pipe symbol: | . E.g. (file1.jpg|long folder name).
sv_SE: Lägg till filer eller mappar med namn, ID eller mimetype separerade med | t.ex. (file1.jpg|långt mappnamn).

en: Add folder
sv_SE: Lägg till mapp

en: Add individual usage limits via the User Profile page. These user-specific limits will override the global or module usage limits.
sv_SE: Lägg till individuella användningsgränser via sidan Användarprofil. Dessa användarspecifika gränser kommer att åsidosätta de globala eller modulära användningsgränserna.

en: Add multiple email addresses by separating them with a comma (<code>,</code>).
sv_SE: Lägg till flera e-postadresser genom att separera dem med ett kommatecken (<code>,</code>).

en: Add search terms if you want to start a search when the shortcode is rendered. Please note that this only affects the initial render. If you want to only show specific files, you can use the Filters tab
sv_SE: Lägg till söktermer om du vill starta en sökning när kortkoden återges. Observera att detta endast påverkar den ursprungliga återgivningen. Om du bara vill visa specifika filer kan du använda fliken Undantag

en: Add shortcut
sv_SE: Lägg till genväg

en: Add the labels that users can add to items during the review.
sv_SE: Lägg till de etiketter som användare kan lägga till objekt under granskningen.

en: Add the user's email address to the sharing permissions of the created cloud folder. The user will be able to access the folder directly through the cloud, not just through this plugin.
sv_SE: Lägg till användarens e-postadress i delningsbehörigheterna för den skapade molnmappen. Användaren kommer att kunna komma åt mappen direkt via molnet, inte bara via detta plugin.

en: Add thumbnails for the items in the playlist.
sv_SE: Lägg till miniatyrbilder för objekt i spellistan.

en: Add to Media Library
sv_SE: Lägg till i mediebiblioteket

en: Add your WorkSpace ID if you want to use URL shortener to interact with your account in the context of your Rebrandly Workspace.
sv_SE: Lägg till ditt WorkSpace-ID om du vill använda URL-förkortare för att interagera med ditt konto inom ramen för ditt Rebrandly Workspace.

en: Add your file
sv_SE: Lägg till din fil

en: Add your files
sv_SE: Lägg till fil

en: Add your own custom classes to the plugin container. Multiple classes can be added seperated by a whitespace.
sv_SE: Lägg till dina egna anpassade klasser i behållaren för insticksprogrammet. Du kan lägga till flera klasser åtskilda med ett mellanslag.

en: Add/Edit descriptions
sv_SE: Lägg till / redigera beskrivningar

en: Additional CSS class names
sv_SE: Ytterligare CSS-klassnamn

en: Adds an Add Folder button to the upload form if the browser supports it. It allows the user to upload folders keeping their folder structure intact.
sv_SE: Lägger till en knapp Lägg till mapp till uppladdningsformuläret om webbläsaren stöder det. Den gör det möjligt för användaren att ladda upp mappar med bibehållen mappstruktur.

en: Adjust the file name by adding prefixes, suffixes and replacing the file name itself.
sv_SE: Justera filnamnet genom att lägga till prefix, suffix och ersätta själva filnamnet.

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: After: Order notes
sv_SE: Efteråt: Orderanteckningar

en: After: Payment
sv_SE: Efter: Betalning

en: After: customer details
sv_SE: Efter: kundinformation

en: Ai! Something has gone wrong and the selection has not yet been saved. Please try again, and if the problem persists, please contact us.
sv_SE: Ai! Något har gått fel och valet har ännu inte sparats. Försök igen, och om problemet kvarstår, kontakta oss.

en: Albanian
sv_SE: Albansk

en: All Events
sv_SE: Alla evenemang

en: All Modules
sv_SE: Alla moduler

en: All Personal Folders are created on the first rendering of a module that has the Personal Folders feature enabled.
sv_SE: Alla personliga mappar skapas vid den första renderingen av en modul som har funktionen för personliga mappar aktiverad.

en: All new Review & Approve modules will automatically be assigned a randomly generated password.
sv_SE: Alla nya Review & Approve-moduler kommer automatiskt att tilldelas ett slumpmässigt genererat lösenord.

en: Allow Mouse Click on Image
sv_SE: Låt musen klicka på bilden

en: Allow ZIP Downloads
sv_SE: Tillåt ZIP-nedladdningar

en: Allow download
sv_SE: Tillåt nedladdning

en: Allow folder upload
sv_SE: Tillåt mappöverföring

en: Allow items to be tagged with specific labels.
sv_SE: Tillåt att artiklar märks med specifika etiketter.

en: Allow preview in new tab
sv_SE: Tillåt förhandsgranskning i ny flik

en: Allow switching between views
sv_SE: Möjlighet att växla mellan olika vyer

en: Allow the plugin to maintain access to the content on behalf of the user.
sv_SE: Tillåt insticksprogrammet att upprätthålla åtkomst till innehållet för användarens räkning.

en: Allow the plugin to see and download all of your %s files and files shared with you. We ask for `see` permission so that you can list the files through the plugin modules, the `download` permission allows your users to downloads files from your Google Drive.
sv_SE: Tillåt plugin att se och ladda ner alla dina %s filer och filer som delas med dig. Vi ber om `see` behörighet så att du kan lista filerna via plugin-modulerna, `download` behörighet tillåter dina användare att ladda ner filer från din Google Drive.

en: Allow the plugin to see and download all of your %s files and files shared with you. We ask for `see` permission so that you can view the files through the plugin modules. The `download` permission allows your users to downloads files from your cloud account.
sv_SE: Tillåt insticksprogrammet att se och ladda ner alla dina %s-filer och filer som delas med dig. Vi ber om `see`-behörighet så att du kan visa filerna via plugin-modulerna. Med behörigheten `download` kan dina användare ladda ner filer från ditt molnkonto.

en: Allow the plugin to see your primary %s email address. The email address will be displayed on this page for easy account identification.
sv_SE: Tillåt insticksprogrammet att se din primära e-postadress %s. E-postadressen kommer att visas på den här sidan för att underlätta identifiering av kontot.

en: Allow the plugin to see your publicly available personal info, like name and profile picture. Your name and profile picture will be displayed on this page for easy account identification.
sv_SE: Tillåt insticksprogrammet att se din allmänt tillgängliga personliga information, som namn och profilbild. Ditt namn och din profilbild visas på den här sidan för att du enkelt ska kunna identifiera ditt konto.

en: Allow the plugin to see, download, edit, create and delete all of your %s files and files shared with you. We ask for `see` permission so that you can view the files through the plugin modules. The `create` permission is required for letting uploading new content to your cloud account. The other permissions are needed so that you can manage your files on your cloud account. This includes renaming, editing, deleting and sharing your files via the plugin modules.
sv_SE: Tillåt plugin att se, ladda ner, redigera, skapa och ta bort alla dina %s filer och filer som delas med dig. Vi ber om `see`-behörighet så att du kan visa filerna via plugin-modulerna. Tillståndet `create` krävs för att du ska kunna ladda upp nytt innehåll till ditt molnkonto. De andra behörigheterna behövs så att du kan hantera dina filer på ditt molnkonto. Detta inkluderar att byta namn på, redigera, radera och dela dina filer via plugin-modulerna.

en: Allow the plugin to see, download, edit, create and delete only specific  %s files you use with this plugin. We ask for `see` permission so that you can view the files through the plugin modules. The `create` permission is required for letting uploading new content to your cloud account. The other permissions are needed so that you can manage your files on your cloud account. This includes downloading, renaming, editing, deleting and sharing those plugin specific files via the plugin modules. The plugin is not able to access any content on your %s which is not uploaded via the plugin.
sv_SE: Tillåt plugin att se, ladda ner, redigera, skapa och ta bort endast specifika %s filer som du använder med detta plugin. Vi ber om `see`-behörighet så att du kan visa filerna via plugin-modulerna. Tillståndet `create` krävs för att du ska kunna ladda upp nytt innehåll till ditt molnkonto. De andra behörigheterna behövs så att du kan hantera dina filer på ditt molnkonto. Detta inkluderar nedladdning, byte av namn, redigering, radering och delning av dessa plugin-specifika filer via plugin-modulerna. Pluginet kan inte komma åt något innehåll på din %s som inte har laddats upp via pluginet.

en: Allow the plugin to see, edit, create, and delete all of your %s files and files that are shared with you
sv_SE: Tillåt insticksprogrammet att se, redigera, skapa och ta bort alla dina %s filer och filer som delas med dig

en: Allow the user to quickly access the breadcrumb, folders and header actions by using the 'return to the top' button in the module.
sv_SE: Låt användaren snabbt få tillgång till brödsmulor, mappar och rubrikåtgärder genom att använda knappen "återvänd till toppen" i modulen.

en: Allow the user to see thumbnail of a file when hovering over an quick preview button.
sv_SE: Låt användaren se en miniatyrbild av en fil när han/hon håller fingret över en snabbvisningsknapp.

en: Allow user to skip advertisment after after the following amount of seconds have elapsed
sv_SE: Låt användaren hoppa över annonsering efter att följande sekund har gått

en: Allow user to skip advertisment after after the following amount of seconds have elapsed.
sv_SE: Tillåt användaren att hoppa över reklam efter att följande antal sekunder har gått.

en: Allow user to skip advertisment after the following amount of seconds have elapsed
sv_SE: Tillåt användaren att hoppa över reklam efter att följande antal sekunder har förflutit

en: Allow users to add and edit descriptions.
sv_SE: Låt användare lägga till och redigera beskrivningar.

en: Allow users to copy content.
sv_SE: Tillåt användare att kopiera innehåll.

en: Allow users to create folders.
sv_SE: Tillåt användare att skapa mappar.

en: Allow users to delete content on your Cloud account.
sv_SE: Tillåt användare att radera innehåll på ditt molnkonto.

en: Allow users to edit Google Documents and Office documents.
sv_SE: Låt användare redigera Google-dokument och Office-dokument.

en: Allow users to select multiple files and folders for ZIP download
sv_SE: Tillåt användare att välja flera filer och mappar för ZIP-nedladdning

en: Allows you to access your Dropbox Team Folders if you are using a Business Account
sv_SE: Ger dig tillgång till dina Dropbox Team Folders om du använder ett företagskonto

en: Allows your customers to upload files when ordering this product.
sv_SE: Tillåter dina kunder att ladda upp filer när du beställer denna produkt.

en: Almost done...
sv_SE: Nästan klar...

en: Almost ready
sv_SE: Nästan redo

en: Always visible.
sv_SE: Alltid synlig.

en: Always.
sv_SE: Alltid.

en: An anonymous user
sv_SE: En anonym användare

en: An estimate of the API bandwidth is used. If a user stops downloading a file before it is complete, it will still count as a full download.
sv_SE: En uppskattning av den API-bandbredd som används. Om en användare avbryter nedladdningen av en fil innan den är klar kommer den fortfarande att räknas som en fullständig nedladdning.

en: Animation duration
sv_SE: Animerings varaktighet

en: Anonymous user
sv_SE: Anonym användare

en: Anything else you want us to know?
sv_SE: Något annat du vill att vi ska veta?

en: App Folder - Limited Access
sv_SE: Appmapp - begränsad åtkomst

en: App Folder - Only access files uploaded by the plugin
sv_SE: App Folder - Endast åtkomst till filer som laddats upp av plugin-programmet

en: Approval Notifications
sv_SE: Meddelanden om godkännande

en: Approve
sv_SE: Godkänn

en: Approve Collection
sv_SE: Godkännande av kollektion

en: Approve selection
sv_SE: Godkänna urval

en: Approved
sv_SE: Godkänd

en: Arabic
sv_SE: Arabiska

en: Arrangement of the slides. Arrange the slides in a row (horizontal) or column (vertical).
sv_SE: Arrangemang av diabilderna. Ordna diabilderna i en rad (horisontellt) eller kolumn (vertikalt).

en: As anonymous users will not have user metadata that can be used in the folder name template, the plugin will generate a unique user metadata object for those users instead. By default, their folder name will be prefixed with "%s" so all their folders are grouped together. You can change that prefix here.
sv_SE: Eftersom anonyma användare inte kommer att ha användarmetadata som kan användas i mallen för mappnamn, genererar insticksmodulen istället ett unikt objekt för användarmetadata för dessa användare. Som standard kommer deras mappnamn att föregås av "%s" så att alla deras mappar grupperas tillsammans. Du kan ändra det prefixet här.

en: As the API does not provide thumbnails on the fly, the plugin will generate and store them locally. You can purge that folder if needed.
sv_SE: Eftersom API:n inte tillhandahåller miniatyrbilder direkt, kommer pluginet att generera och lagra dem lokalt. Du kan rensa den mappen om det behövs.

en: As the API does not provide thumbnails on the fly, the plugin will generate and store them locally. You can purge that folder if needed..
sv_SE: Eftersom API:et inte tillhandahåller miniatyrbilder i farten genererar och lagrar insticksprogrammet dem lokalt. Du kan rensa den mappen vid behov...

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Ask to enter a password before the content is displayed.
sv_SE: Be att få ange ett lösenord innan innehållet visas.

en: Aspect ratio
sv_SE: Bildförhållande för video

en: Attach your documents
sv_SE: Bifoga dina dokument

en: Audio Player
sv_SE: Ljudspelare

en: Author URL
sv_SE: Författar URL

en: Authorization is managed by the Network Admin via the %sNetwork Settings%s
sv_SE: Auktorisering hanteras av nätverksadministratören via %sNätverksinställningar%s

en: Auto Play
sv_SE: Spela upp automatiskt

en: Auto mode
sv_SE: Automatiskt läge

en: Auto size
sv_SE: Automatisk storlek

en: Automatically create a shared link for the upload folder.
sv_SE: Skapa automatiskt en delad länk för uppladdningsmappen.

en: Automatically create shared links for the uploaded files.
sv_SE: Skapa automatiskt delade länkar för de uppladdade filerna.

en: Automatically create the Personal Folders for an user after their registration on the site.
sv_SE: Skapa automatiskt de personliga mapparna för en användare efter att de registrerat sig på webbplatsen.

en: Automatically generate shared links for uploaded files and folders. If you use the module as an upload field in your form, the shared links will also be stored in the form submissions.
sv_SE: Generera automatiskt delade länkar för uppladdade filer och mappar. Om du använder modulen som ett uppladdningsfält i ditt formulär kommer de delade länkarna också att lagras i formulärinlämningarna.

en: Automatically open the lightbox immediately after the module has loaded the content. Can be useful if you want the slideshow to start in full screen when the page opens.
sv_SE: Öppna automatiskt ljuslådan omedelbart efter att modulen har laddat innehållet. Kan vara användbart om du vill att bildspelet ska starta i fullskärmsläge när sidan öppnas.

en: Automatically start the next item in playlist once current one is finished.
sv_SE: Starta automatiskt nästa objekt i spellistan när det aktuella objektet är klart.

en: Autoplay
sv_SE: Autospela

en: Autoplay is generally not recommended as it is seen as a negative user experience. It is also disabled in many browsers
sv_SE: Autoplay rekommenderas vanligtvis inte eftersom det ses som en negativ användarupplevelse. Det är också inaktiverat i många webbläsare

en: Available labels
sv_SE: Tillgängliga etiketter

en: Available placeholders:
sv_SE: Tillgängliga platshållare:

en: Available placeholders: %s
sv_SE: Tillgängliga platshållare: %s

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Background color for dark theme
sv_SE: Bakgrundsfärg för mörkt tema

en: Background color for light theme
sv_SE: Bakgrundsfärg för ljusa teman

en: Backup
sv_SE: Säkerhetskopia

en: Backward
sv_SE: Bakåt

en: Bandwidth usage
sv_SE: Användning av bandbredd

en: Bandwidth usage (in GB)
sv_SE: Användning av bandbredd (i GB)

en: Basic Actions
sv_SE: Grundläggande åtgärder

en: Beat
sv_SE: Slå

en: Before checkout form
sv_SE: Innan kassans formulär

en: Before we start: your Data & Privacy
sv_SE: Innan vi börjar: dina uppgifter och din integritet

en: Before: Order notes
sv_SE: Tidigare: Orderanteckningar

en: Before: Payment
sv_SE: Innan: Betalning

en: Before: customer details
sv_SE: Före: kundinformation

en: Begin authorization
sv_SE: Börja auktorisering

en: Begin the license activation using your Envato Account or license code.
sv_SE: Påbörja licensaktiveringen med hjälp av ditt Envato-konto eller din licenskod.

en: Belarusian
sv_SE: Vitryskt

en: Beta testing
sv_SE: Beta-testning

en: Black
sv_SE: Svart

en: Block untraceable users
sv_SE: Blockera ospårbara användare

en: Border radius
sv_SE: Kantradie

en: Box Account Settings
sv_SE: Inställningar för boxkontot

en: Box will only create a single shared link per file. Setting a password, expiration date or permission will basically change the sharing permission of the file itself. It will affect the existing shared link for the file.
sv_SE: Box skapar bara en enda delad länk per fil. Om du ställer in ett lösenord, ett utgångsdatum eller en behörighet ändras i princip delningsbehörigheten för själva filen. Det påverkar den befintliga delade länken för filen.

en: Break link with Personal Folder
sv_SE: Bryt länk med personlig mapp

en: Bulgarian
sv_SE: Bulgarien

en: Business Accounts
sv_SE: Företagskonton

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Buy License
sv_SE: Köp licens

en: By default the plugin will only load it scripts when the shortcode is present on the page. If you are dynamically loading content via AJAX calls and the plugin does not show up, please enable this setting.
sv_SE: Som standard laddar insticksmodulen endast skriptet när kortkoden finns på sidan. Om du laddar innehåll dynamiskt via AJAX-anrop och insticksprogrammet inte visas, aktivera den här inställningen.

en: By default, only Administrator users can navigate through all Personal Folders. Add other user roles if you want them to be able to see all Personal Folders.
sv_SE: Som standard kan endast administratörsanvändare navigera genom alla personliga mappar. Lägg till andra användarroller om du vill att de ska kunna se alla personliga mappar.

en: By default, the last modified date will be changed to the date/time when the file was uploaded. If you want to keep the original date, enable this setting.
sv_SE: Som standard ändras datumet för senaste ändring till det datum/tid då filen laddades upp. Om du vill behålla det ursprungliga datumet aktiverar du den här inställningen.

en: Calculating...
sv_SE: Beräknar...

en: Can the plugin use OpenSSL for secure connections and encryption?
sv_SE: Kan pluginet använda OpenSSL för säkra anslutningar och kryptering?

en: Can't create link
sv_SE: Kan inte skapa länk

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cannot add %s!
sv_SE: Kan inte lägga till %s!

en: Cannot create the cache directory %s, or it is not writable
sv_SE: Det går inte att skapa cachekatalogen %s, annars är det inte skrivbart

en: Cannot find .htaccess file in cache directory %s
sv_SE: Kan inte hitta .htaccess-fil i cachekatalogen %s

en: Cannot generate thumbnail image
sv_SE: Det går inte att generera miniatyrbild

en: Cannot get account storage information.
sv_SE: Det går inte att hämta information om kontolagring.

en: Cannot get image
sv_SE: Kan inte hämta bild

en: Cannot read import file.
sv_SE: Kan inte läsa importfilen.

en: Caption / Description
sv_SE: Rubrik/beskrivning

en: Captions/Subtitles
sv_SE: Textning / Undertexter

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Catalan
sv_SE: Katalanska

en: Center the active slide in the viewport.
sv_SE: Centrerar den aktiva bilden i visningsfönstret.

en: Centred slides
sv_SE: Centrerade diabilder

en: Change Plugin Settings
sv_SE: Ändra tillvals inställnignar

en: Chapters
sv_SE: Kapitel

en: Check for updates
sv_SE: Kontrollera om det finns uppdateringar

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Checkout Upload location
sv_SE: Checkout Ladda upp plats

en: Child theme
sv_SE: Barntema

en: Chinese
sv_SE: Kinesiska

en: Chinese (Simplified)
sv_SE: Förenklad kinesiska)

en: Chinese (Traditional)
sv_SE: Traditionell Kinesisk)

en: Choose
sv_SE: Välj

en: Choose from %s
sv_SE: Välj mellan %s

en: Choose the method you would like to use to download your files. The default option is to redirect the user to a temporary URL. If you want to use your server as a proxy, select 'Download via Server'. In some cases, the plugin may revert to this method automatically.
sv_SE: Välj den metod som du vill använda för att ladda ner dina filer. Standardalternativet är att omdirigera användaren till en tillfällig webbadress. Om du vill använda din server som proxy väljer du "Ladda ner via server". I vissa fall kan pluginet återgå till den här metoden automatiskt.

en: Choose this module
sv_SE: Välj denna modul

en: Choose where the upload box should appear on the checkout page.
sv_SE: Välj var uppladdningsrutan ska visas på kassasidan.

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Click to go back
sv_SE: Klicka för att gå tillbaka

en: Client ID
sv_SE: Klient ID

en: Client Secret
sv_SE: Klient-hemlighet

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Cloud Content
sv_SE: Innehåll i molnet

en: Cloud Content Accessibility
sv_SE: Tillgänglighet för innehåll i molnet

en: Collection
sv_SE: Samling

en: Collection Approved
sv_SE: Samling godkänd

en: Collection selection "%s" approved by %s
sv_SE: Samlingsurval "%s" godkänt av %s

en: Collection selection "%s" deleted by %s
sv_SE: Samling urval "%s" borttagen av %s

en: Color Palette
sv_SE: Färgpalett

en: Communication WP Cloud Plugin license server
sv_SE: Kommunikation WP Cloud Plugin licensserver

en: Computers
sv_SE: Datorer

en: Confidential
sv_SE: Konfidentiellt

en: Configuration problem
sv_SE: Konfigurationsproblem

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Configure Module
sv_SE: Konfigurera modulen

en: Configure or select an existing module.
sv_SE: Konfigurera eller välj en befintlig modul.

en: Configure settings for reviewing and approving items.
sv_SE: Konfigurera inställningar för granskning och godkännande av objekt.

en: Configure the upload field with module builder.
sv_SE: Konfigurera uppladdningsfältet med modulbyggaren.

en: Configure this module using the Module Builder or select an existing module.
sv_SE: Konfigurera den här modulen med hjälp av Module Builder eller välj en befintlig modul.

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Connect Account(s)
sv_SE: Anslut konto(n)

en: Connect Personal Folders
sv_SE: Ansluta personliga mappar

en: Connect your account!
sv_SE: Anslut ditt konto!

en: Connecting with Slack can significantly enhance your management workflow. This integration allows you to receive real-time notifications about important plugin events directly in your Slack channels.
sv_SE: Att ansluta till Slack kan avsevärt förbättra ditt arbetsflöde för hantering. Denna integration gör att du kan få realtidsaviseringar om viktiga plugin-händelser direkt i dina Slack-kanaler.

en: Contact Support
sv_SE: Kontakta supporten

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Continue with
sv_SE: Fortsätt med

en: Convert
sv_SE: Konvertera

en: Convert Documents
sv_SE: Konvertera dokument

en: Convert Raw Shortcode
sv_SE: Konvertera rå kortkod

en: Convert Shortcode
sv_SE: Konvertera kortkod

en: Convert a raw plugin shortcode into a module. If a module with the same name already exists, a duplicate will not be created.
sv_SE: Konvertera en rå plugin-kortkod till en modul. Om det redan finns en modul med samma namn skapas inte en dubblett.

en: Convert documents to Google Docs
sv_SE: Konvertera dokument till Google Docs

en: Convert following mimetypes
sv_SE: Konvertera följande mimetyper

en: Converting
sv_SE: Konverterar

en: Converting failed
sv_SE: Konvertering misslyckades

en: Copied to clipboard!
sv_SE: Kopierad till urklipp!

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Copy Filenames
sv_SE: Kopiera filnamn

en: Copy Notifications
sv_SE: Kopiera meddelanden

en: Copy Shortcode
sv_SE: Kopiera kortkod

en: Copy to
sv_SE: Kopiera till

en: Copy to clipboard
sv_SE: Kopiera till utklipp

en: Could not add user to collection.
sv_SE: Det gick inte att lägga till en användare i samlingen.

en: Could not send email
sv_SE: Det gick inte att skicka e-post

en: Could not send summary email
sv_SE: Det gick inte att skicka ett sammanfattande e-postmeddelande

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Create Personal Folders on registration
sv_SE: Skapa personliga mappar vid registrering

en: Create all Personal Folders the 1st time a module is used
sv_SE: Skapa alla personliga mappar första gången en modul används

en: Create direct link
sv_SE: Skapa direktlänk

en: Create document
sv_SE: Skapa dokument

en: Create link with Personal Folder
sv_SE: Skapa länk med personlig mapp

en: Create module
sv_SE: Skapa modul

en: Create new Google Documents via this module.
sv_SE: Skapa nya Google-dokument med den här modulen.

en: Create new documents
sv_SE: Skapa nya dokument

en: Create new folders
sv_SE: Skapa ny mapp

en: Create or edit a page/post, then add the WP Cloud Plugin block via your favorite editor. Configure the module and click Publish or Update.
sv_SE: Skapa eller redigera en sida/post och lägg sedan till WP Cloud Plugin-blocket via din favoritredigerare. Konfigurera modulen och klicka på Publicera eller Uppdatera.

en: Create shortcuts
sv_SE: Skapa genvägar

en: Create shortcuts to files and folder.
sv_SE: Skapa genvägar till filer och mappar.

en: Create support ticket
sv_SE: Skapa en supportbiljett

en: Create the module configuration via the Module Configurator and copy+paste the raw shortcode in this field.
sv_SE: Skapa modulkonfigurationen via modulkonfiguratorn och kopiera + klistra in den råa kortkoden i det här fältet.

en: Create your first Module
sv_SE: Skapa din första modul

en: Create zip file
sv_SE: Skapa zip-fil

en: Created
sv_SE: Skapad

en: Created by %s
sv_SE: skapade %s

en: Creating a Personal Folder takes around 1 sec/folder. So it isn't recommended to enable this feature when you have tons of users.
sv_SE: Att skapa en personlig mapp tar cirka 1 sekund/mapp. Så det rekommenderas inte att aktivera den här funktionen när du har massor av användare.

en: Creating shared link...
sv_SE: Skapa delad länk ...

en: Creating zip file
sv_SE: Skapa zip-fil

en: Croatian
sv_SE: Kroatisk

en: Crop thumbnails
sv_SE: Beskära miniatyrbilder

en: Crop thumbnails to a 1:1 format.
sv_SE: Beskär miniatyrbilder till ett 1:1-format.

en: Cross domain verification
sv_SE: Verifiering av korsdomäner

en: Current Selection
sv_SE: Aktuellt urval

en: Current selected folder
sv_SE: Aktuell vald mapp

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Image (selected below)
sv_SE: Anpassad bild (valt nedan)

en: Custom button text
sv_SE: Anpassad knapptext

en: Custom text for the top folder
sv_SE: Anpassad text för den översta mappen

en: Czech
sv_SE: Tjeckiska

en: Danish
sv_SE: Danska

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Dark 1
sv_SE: Mörk 1

en: Dark 2
sv_SE: Mörk 2

en: Dashboard
sv_SE: Kontrollpanel

en: Data has been successfully imported.
sv_SE: Uppgifterna har importerats framgångsrikt.

en: Data has not been successfully imported.
sv_SE: Uppgifterna har inte importerats framgångsrikt.

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date of creation
sv_SE: Datum för skapandet

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: Deactivate License
sv_SE: Deaktivera licens

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default click behavior
sv_SE: Standardklickbeteende

en: Default folder for Guests and non-linked Users
sv_SE: Standardmapp för gäster och icke-länkade användare

en: Default timezone is %s - it should be UTC
sv_SE: Standardtidzon är %s - den skall vara UTC

en: Default timezone is UTC
sv_SE: Standardtidzon är UTC

en: Defines the time frame for applying usage limits. Choose from predefined periods.
sv_SE: Definierar tidsramen för tillämpning av användningsbegränsningar. Välj bland fördefinierade perioder.

en: Delay between cycles in milliseconds. Defaults to 5000.
sv_SE: Fördröjning mellan cyklerna i millisekunder. Standardvärdet är 5000.

en: Delay between slides
sv_SE: Fördröjning mellan diabilderna

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete Module
sv_SE: Radera modul

en: Delete Modules and Settings on Uninstall
sv_SE: Ta bort moduler och inställningar vid avinstallation

en: Delete Notifications
sv_SE: Radera aviseringar

en: Delete Personal Folders after deleting WP User
sv_SE: Ta bort personliga mappar efter borttagning av WP-användare

en: Delete file
sv_SE: Radera fil

en: Delete to trash
sv_SE: Flytta till papperskorg

en: Deleted
sv_SE: Raderad

en: Deliver thumbnails directly from the OneDrive servers or store them on your own server. Storing the thumbnails locally can slow down the performance of the plugin.
sv_SE: Leverera miniatyrbilder direkt från OneDrive-servrarna eller lagra dem på din egen server. Att lagra miniatyrbilderna lokalt kan försämra plugin-programmets prestanda.

en: Descending
sv_SE: Fallande

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Description Upload Box
sv_SE: Beskrivning Ladda upp rutan

en: Description position
sv_SE: Beskrivning av positionen

en: Description updated
sv_SE: Beskrivning uppdaterad

en: Description was edited.
sv_SE: Beskrivningen har redigerats.

en: Descriptions always visible
sv_SE: Beskrivningar alltid synliga

en: Deselect all
sv_SE: Avmarkera alla

en: Deselect items
sv_SE: Avmarkera objekt

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Direct Link
sv_SE: Direkt-länk

en: Direct link
sv_SE: Direkt länk

en: Direct link to this collection.
sv_SE: Direktlänk till denna samling.

en: Direct media display
sv_SE: Direkt visning i media

en: Direction
sv_SE: Riktning

en: Direction of slide movement.
sv_SE: Riktning för glidens rörelse.

en: Disable the notification for the user that executes the action.
sv_SE: Inaktivera meddelandet för den användare som utför åtgärden.

en: Disable this option to use the WordPress default, where the slug is generated from the title.
sv_SE: Avaktivera det här alternativet för att använda WordPress standard, där sluggen genereras från titeln.

en: Display a folder tree for easier navigation.
sv_SE: Visa ett mappträd för enklare navigering.

en: Display a header that shows the folder location and action buttons.
sv_SE: Visa en rubrik som visar mappens plats och åtgärdsknapparna.

en: Display a login message on the module if a user does not have permission to view the module.
sv_SE: Visa ett inloggningsmeddelande på modulen om en användare inte har behörighet att visa modulen.

en: Display a purchase button for your media by adding an url to your webshop.
sv_SE: Visa en köpknapp för dina medier genom att lägga till en url till din webshop.

en: Display descriptions in the slide if available.
sv_SE: Visa beskrivningar i bildrutan om de finns tillgängliga.

en: Display filename on hover
sv_SE: Visa filnamn vid svävning

en: Display folder tree
sv_SE: Visa mappträd

en: Display hidden system (dot) files (e.g. .DS_store, .config).
sv_SE: Visa dolda systemfiler (punktfiler) (t.ex. .DS_store, .config).

en: Display or Hide the file names in the gallery.
sv_SE: Visa eller dölja filnamnen i galleriet.

en: Display or Hide the file names in the slider item.
sv_SE: Visa eller dölja filnamnen i reglaget.

en: Display the breadcrumb with the current folder location.
sv_SE: Visa brödsmulan med den aktuella mappens plats.

en: Display the file names in the thumbnail view only when hovering over the file. When disabled, the file names and actions will be displayed directly under the file. On touch devices, it will always displayed.
sv_SE: Visa filnamnen i miniatyrbilden endast när du håller muspekaren över filen. När den är inaktiverad visas filnamn och åtgärder direkt under filen. På touch-enheter visas det alltid.

en: Display the last modified date in the playlist.
sv_SE: Visa datumet för den senaste ändringen i spellistan.

en: Display the last modified date of the item.
sv_SE: Visa datumet för den senaste ändringen av objektet.

en: Display the playlist above the video container.
sv_SE: Visa spellistan ovanför videoinnehållet.

en: Display the playlist directly when the module is rendered.
sv_SE: Visa spellistan direkt när modulen visas.

en: Display thumbnails
sv_SE: Visa omslag

en: Display your files in the module.
sv_SE: Visa dina filer i modulen.

en: Display your folders and subfolders.
sv_SE: Visa dina mappar och undermappar.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
sv_SE: Visar om WP Cron Jobs är aktiverade eller inte.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
sv_SE: Visar om WordPress är i felsökningsläge eller inte.

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
sv_SE: Visar om WordPress använder en extern objektcache eller inte.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
sv_SE: Visar om nuvarande tema är ett barntema eller inte.

en: Do not forget to test your module on the Front-End.
sv_SE: Glöm inte att testa modulen i front-end.

en: Do you really want to delete these files?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera dessa filer?

en: Do you really want to delete:
sv_SE: Vill du verkligen radera:

en: Do you want to link your users manually to the folder location or should the plugin handle this automatically for you?
sv_SE: Vill du länka dina användare manuellt till mappens plats eller ska plugin hantera detta automatiskt åt dig?

en: Docs
sv_SE: Dokumentation

en: Document
sv_SE: Dokument

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Documents
sv_SE: Dokument

en: Does the search not return any files? Try switching to the new search API.
sv_SE: Returnerar inte sökningen några filer? Försök att byta till det nya sök-API:et.

en: Download
sv_SE: Ladda ner filen

en: Download API log
sv_SE: Ladda ner API-logg

en: Download File
sv_SE: Ladda ned fil

en: Download Notifications
sv_SE: Ladda ner aviseringar

en: Download Proof
sv_SE: Ladda ner bevis

en: Download Restrictions
sv_SE: Begränsningar för nedladdning

en: Download Video
sv_SE: Ladda ner video

en: Download as
sv_SE: Ladda ner som

en: Download content via this module.
sv_SE: Ladda ner innehåll via denna modul.

en: Download folder
sv_SE: Ladda ner alla filer

en: Download log
sv_SE: Ladda ner logg

en: Download playlist
sv_SE: Ladda ner spellista

en: Download selected
sv_SE: Ladda ner markerade filer

en: Download via Server
sv_SE: Nedladdning via server

en: Downloaded
sv_SE: Nedladdad

en: Downloading...
sv_SE: Laddar ner...

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Downloads per User
sv_SE: Nedladdningar per användare

en: Downloads per file
sv_SE: Nedladdningar per fil

en: Dropbox Account Settings
sv_SE: Inställningar för Dropbox-konto

en: Dropbox App Key
sv_SE: Dropbox appnyckel

en: Dropbox Team Folders
sv_SE: Dropbox-teammappar

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Dutch
sv_SE: Nederländska

en: Dynamic Folders
sv_SE: Dynamiska mappar

en: Dynamic Mode
sv_SE: Dynamiskt läge

en: Easily manage your Digital Download and Order Uploads in the cloud.
sv_SE: Hantera enkelt dina digitala nedladdningar och orderuppladdningar i molnet.

en: Edit (new window)
sv_SE: Redigera (nytt fönster)

en: Edit Default Preset
sv_SE: Redigera standardförinställning

en: Edit File
sv_SE: Redigera fil

en: Edit Google Docs and Office documents
sv_SE: Redigera Google Dokument och Office-dokument

en: Edit Microsoft Office documents
sv_SE: Redigera Microsoft Office-dokument

en: Edit Module
sv_SE: Redigera modul

en: Edit View
sv_SE: Redigera Vy

en: Edit description
sv_SE: Redigera beskrivning

en: Edit manually
sv_SE: Redigera manuellt

en: Editable
sv_SE: Kan ändras

en: Editable mode is only available for Google Docs & Office Docs.
sv_SE: Redigerbart läge är endast tillgängligt för Google Docs & Office Docs.

en: Editable mode is only available for Office Docs.
sv_SE: Redigerbart läge är endast tillgängligt för Office Docs.

en: Editable with toolbar
sv_SE: Redigerbar med verktygsfältet

en: Edited
sv_SE: Ändrad

en: Email Body (HTML)
sv_SE: E-posttext (HTML)

en: Email Sender Information
sv_SE: Information om avsändare av e-post

en: Email Subject
sv_SE: E-postämne

en: Email Subject for ZIP downloads
sv_SE: E-postämne för ZIP-nedladdningar

en: Email a summary of all the events that are logged with the plugin.
sv_SE: Skicka en sammanfattning av alla händelser som loggas med insticksprogrammet via e-post.

en: Email addresses
sv_SE: E-postadresser

en: Email notifications
sv_SE: E-postmeddelanden

en: Embed
sv_SE: Bädda in

en: Embed Documents
sv_SE: Inbäddad dokument

en: Embed Files
sv_SE: Bädda in filer

en: Embed Type
sv_SE: Inbäddningstyp

en: Embed documents directly into your page
sv_SE: Bädda in dokument direkt på din sida

en: Enable API log
sv_SE: Aktivera API-logg

en: Enable Gzip compression
sv_SE: Aktivera Gzip-komprimering

en: Enable Personal Folders in Internal modules:
sv_SE: Aktivera personliga mappar i interna moduler:

en: Enable Skip Button
sv_SE: Aktivera hoppknapp

en: Enable Slideshow
sv_SE: Aktivera bildspel

en: Enable Video Advertisements
sv_SE: Aktivera videoannonser

en: Enable some polyfill javascripts that are used by the plugin but not available in old browsers. This uses the external service cdnjs.cloudflare.com/polyfill.
sv_SE: Aktivera vissa polyfill-javascripts som används av insticksprogrammet men som inte är tillgängliga i gamla webbläsare. Detta använder den externa tjänsten cdnjs.cloudflare.com/polyfill.

en: Enable the Slideshow mode for the Lightbox.
sv_SE: Aktivera bildspelsläget för ljuslådan.

en: Enables gzip-compression if the visitor's browser can handle it. This will increase the performance of the plugin if you are displaying large amounts of files and it reduces bandwidth usage as well. It uses the PHP ob_gzhandler() callback. Please use this setting with caution. Always test if the plugin still works on the Front-End as some servers are already configured to gzip content!
sv_SE: Aktiverar gzip-komprimering om besökarens webbläsare kan hantera den. Detta ökar prestandan i tillvals programmet om du visar stora mängder filer och det minskar även bandbreddsanvändningen. Det använder PHP <code>ob_gzhandler ()</code> återuppringning. Var vänlig använd denna inställning med försiktighet. Testa alltid om tillvalet fortfarande fungerar på Front-End eftersom vissa servrar redan är konfigurerade för att gzip innehåll!

en: English
sv_SE: Engelska

en: Enjoying this plugin?
sv_SE: Tycker du om detta plugin?

en: Enter a name...
sv_SE: Ange ett namn...

en: Enter a short description of what the customer needs to upload
sv_SE: Ange en kort beskrivning av vad kunden behöver ladda upp

en: Enter an authorized email address you would like the notification email sent from. To avoid deliverability issues, always use your site domain in the from email.
sv_SE: Ange en auktoriserad e-postadress som du vill att meddelandet ska skickas från. För att undvika problem med leveransbarhet ska du alltid använda webbplatsens domän i e-postmeddelandet från.

en: Enter an email address when you want a reply on the notification to go to an email address that is different than the From: address.
sv_SE: Ange en e-postadress när du vill att ett svar på meddelandet ska skickas till en annan e-postadress än adressen Från:.

en: Enter password
sv_SE: Ange lösenord

en: Enter the name you would like the notification email sent from, or use one of the available placeholders.
sv_SE: Ange det namn som du vill att e-postmeddelandet ska skickas från, eller använd en av de tillgängliga platshållarna.

en: Enter the text for the upload button.
sv_SE: Ange texten för uppladdningsknappen.

en: Enter your VAST XML tag url.
sv_SE: Ange din VAST XML-taggens url.

en: Enter your custom branded domain you want to use.
sv_SE: Ange den anpassade varumärkesdomän som du vill använda.

en: Enter your e-mail address
sv_SE: Skriv in din e-postadress

en: Error
sv_SE: Fel

en: Error 104: Sorry, this file could not be downloaded.
sv_SE: Fel 104: Tyvärr, den här filen kunde inte laddas ner.

en: Error Downloading File
sv_SE: Fel vid nedladdning av fil

en: Error communicating with API:
sv_SE: Fel vid kommunikation med API:

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
sv_SE: Felmeddelanden kan innehålla känslig information om din butiksmiljö. Dessa ska därför döljas för vanliga besökare.

en: Error messages should not be shown to visitors.
sv_SE: Felmeddelanden bör/skall inte visas för besökare.

en: Estonian
sv_SE: Estniska

en: Event
sv_SE: Evenemang

en: Event Description
sv_SE: Eventbeskrivning

en: Event ID
sv_SE: Evenemangets ID

en: Event Logs
sv_SE: Händelseloggar

en: Event Name
sv_SE: Evenemang Namn

en: Events per Day
sv_SE: Händelser per dag

en: Events per User
sv_SE: Händelser per användare

en: Every day
sv_SE: Varje dag

en: Everything (settings, modules, event logs & user ⇔ folder links)
sv_SE: Allt (inställningar, moduler, händelseloggar och mapplänkar för användare ⇔)

en: Exclude Roles & Users
sv_SE: Exkludera roller och användare

en: Exclude users
sv_SE: Exkludera användare

en: Expiration time of the shared link. By default the link will not expire.
sv_SE: Utgångstid för den delade länken. Som standard upphör länken inte att gälla.

en: Export
sv_SE: Exportera

en: External object cache
sv_SE: Extern objektcache

en: Failed to add file.
sv_SE: Det gick inte att lägga till en fil.

en: Failed to add folder
sv_SE: Det gick inte att lägga mapp

en: Failed to add user folder
sv_SE: Det gick inte att lägga till användarmapp

en: Failed to add user folder with template folder
sv_SE: Det gick inte att lägga till användermapp med mallmapp

en: Failed to copy file.
sv_SE: Det gick inte att kopiera filen.

en: Failed to copy.
sv_SE: Kopieringen misslyckades.

en: Failed to create file.
sv_SE: Det gick inte att skapa en fil.

en: Failed to create folder.
sv_SE: Det gick inte att skapa en mapp.

en: Failed to create shortcut
sv_SE: Misslyckades med att skapa en genväg

en: Failed to delete file.
sv_SE: Filen kunde inte raderas.

en: Failed to delete selection.
sv_SE: Misslyckades med att ta bort valet.

en: Failed to edit description.
sv_SE: Det gick inte att redigera beskrivningen.

en: Failed to edit file.
sv_SE: Det gick inte att redigera filen.

en: Failed to import file.
sv_SE: Misslyckades med att importera filen.

en: Failed to load data in folder.
sv_SE: Det gick inte att läsa in data i mappen.

en: Failed to load file.
sv_SE: Filen kunde inte laddas.

en: Failed to load folder.
sv_SE: Det gick inte att läsa in mappen.

en: Failed to move file.
sv_SE: Det gick inte att flytta filen.

en: Failed to patch file.
sv_SE: Det gick inte att lappa filen.

en: Failed to rename file.
sv_SE: Det gick inte att byta namn på filen.

en: Failed to write file to disk
sv_SE: Det gick inte att skriva till hårddisken

en: Fallback to the default value.
sv_SE: Återgår till standardvärdet.

en: Fast - Large preview thumbnails.
sv_SE: Snabbt - Stora miniatyrbilder för förhandsgranskning.

en: Favorite
sv_SE: Favorit

en: Field type
sv_SE: Fälttyp

en: File
sv_SE: Fil

en: File Browser
sv_SE: Filläsare

en: File Browser Icon Set
sv_SE: Ikonuppsättning för filbläddrare

en: File Browser view
sv_SE: Visa fil vy

en: File ID
sv_SE: Fil-ID

en: File Icon URL
sv_SE: URL för filikonen

en: File Rename, prefixes & suffixes
sv_SE: Filomvandling, prefix och suffix

en: File Size
sv_SE: Filstorlek

en: File Upload
sv_SE: Filuppladdning

en: File Uploaded
sv_SE: Fil uppladdad

en: File can not be found
sv_SE: Filen kan inte hittas

en: File created
sv_SE: Skapad fil

en: File deleted
sv_SE: Filen raderats

en: File description
sv_SE: Filbeskrivning

en: File description added
sv_SE: Filbeskrivning har lagts till

en: File download URL
sv_SE: URL för filnedladdning

en: File downloaded
sv_SE: Fil som laddats ner

en: File edited
sv_SE: Fil redigerad

en: File is too big
sv_SE: Filen är för stor

en: File is too large
sv_SE: Filen är för stor

en: File is too small
sv_SE: Filen är för liten

en: File item template
sv_SE: Mall för filobjekt

en: File mimetype
sv_SE: Filens mimetype

en: File moved
sv_SE: Flyttad fil

en: File name
sv_SE: Filnamn

en: File not found
sv_SE: Filen hittades inte

en: File not uploaded successfully
sv_SE: Filen har inte laddats upp

en: File preview URL
sv_SE: URL för förhandsgranskning av filer

en: File previewed
sv_SE: Fil som förhandsgranskas

en: File renamed
sv_SE: Filen har bytt namn

en: File shared
sv_SE: Delad fil

en: File size
sv_SE: Filstorlek

en: File streamed
sv_SE: Fil som streamas

en: File thumbnail URL
sv_SE: URL för miniatyrbild av en fil

en: File type not allowed
sv_SE: Filtypen är inte tillåten

en: File upload failed
sv_SE: Uppladdning av fil misslyckades

en: File was deleted.
sv_SE: Filen har raderats.

en: File was renamed.
sv_SE: Filen har bytt namn.

en: Files
sv_SE: Filer

en: Files & Folder Actions
sv_SE: Åtgärder för filer och mappar

en: Filetype not allowed
sv_SE: Filtypen är inte tillåten

en: Filipino
sv_SE: Filippinare

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Filter by Name or ID
sv_SE: Filtrera efter namn eller ID

en: Filter by file extension
sv_SE: En PHP extension stoppade filuppladdning

en: Filters
sv_SE: Undantag

en: Final Selection
sv_SE: Slutligt urval

en: Find a solution
sv_SE: Hitta en lösning

en: Finished
sv_SE: Avslutade

en: Finnish
sv_SE: Finska

en: Folder location not longer available
sv_SE: Mappens plats är inte längre tillgänglig

en: Folders
sv_SE: Mappar

en: For an easy configuration you can just use the default App of the plugin itself.
sv_SE: För en enkel konfiguration kan du bara använda standardappen i själva insticksprogrammet.

en: For example:
sv_SE: Till exempel:

en: For files previewed by the plugin that require public sharing permissions, remove the public sharing permissions automatically after 1 hour.
sv_SE: För filer som förhandsgranskas av plugin-programmet och som kräver offentliga delningsbehörigheter, tas de offentliga delningsbehörigheterna bort automatiskt efter 1 timme.

en: Forward
sv_SE: Framåt

en: French
sv_SE: Franska

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: From email address
sv_SE: Från e-postadress

en: Full Access
sv_SE: Full access

en: Full View
sv_SE: Fullständig vy

en: Full upload location path
sv_SE: Fullständig sökväg till uppladdningsplatsen

en: Full view with toolbar
sv_SE: Full vy med verktygsfält

en: Full-Text search
sv_SE: Sökning i fulltext

en: Fullscreen
sv_SE: Helskärm

en: GZip (zlib) is used to compress the AJAX responses of the plugin.
sv_SE: GZip (zlib) används för att komprimera AJAX-svar från plugin.

en: Galician
sv_SE: Galiciska

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Generate a cloud upload field.
sv_SE: Generera ett fält för molnuppladdning.

en: Generate a form-tag for this upload field.
sv_SE: Generera en formtagg för det här uppladdningsfältet.

en: Generate links to documents on your website. Only users with access to the module and its content will be able to open the link.
sv_SE: Skapa länkar till dokument på din webbplats. Endast användare som har tillgång till modulen och dess innehåll kan öppna länken.

en: Generate permanent shared links to your content in the Cloud.
sv_SE: Skapa permanenta delade länkar till ditt innehåll i molnet.

en: German
sv_SE: Tyska

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Get instant help for WP Cloud Plugins with all resources in one place! Can't find your answer and you want to speak to someone directly? Make sure you have an active support package, and create a ticket. We're here to help!
sv_SE: Få omedelbar hjälp med WP Cloud Plugins med alla resurser på ett ställe! Hittar du inte ditt svar och vill prata med någon direkt? Se till att du har ett aktivt supportpaket och skapa en biljett. Vi är här för att hjälpa dig!

en: Get started by creating a new module
sv_SE: Kom igång genom att skapa en ny modul

en: Getting Started
sv_SE: Komma igång

en: Give Access to Root Folder
sv_SE: Ge åtkomst till rotmappen

en: Give this module a specific id. You can use this ID to target this module via your own CSS or JS code, for example.
sv_SE: Ge den här modulen ett specifikt id. Du kan använda detta ID för att rikta in dig på modulen via din egen CSS- eller JS-kod, till exempel.

en: Global settings
sv_SE: Globala inställningar

en: Global settings for AUTO-mode
sv_SE: Globala inställningar för AUTO-läge

en: Global settings for MANUAL-mode
sv_SE: Globala inställningar för MANUAL-läge

en: Go Fullscreen
sv_SE: Gå i fullskärm

en: Go back to the start folder
sv_SE: Gå tillbaka till startmappen

en: Google Account Settings
sv_SE: Inställningar för Google-konto

en: Google Doc
sv_SE: Google Dok

en: Google Workspace Domain
sv_SE: Din Google Workspace domän

en: Google popout button
sv_SE: Google popout-knapp

en: Grab the shortcode via the Module Configurator and copy+paste in this field.
sv_SE: Hämta kortkoden via modulkonfiguratorn och kopiera + klistra in i det här fältet.

en: Great! How about a review, then?
sv_SE: Bra! Vad sägs om ett nytt omdöme då?

en: Greek
sv_SE: Grekiska

en: Grid gap
sv_SE: Mellanrum i rutnätet

en: Grid/Thumbnail View
sv_SE: Rutnät/Miniatyr vy

en: Haitian Creole
sv_SE: Haitisk kreol

en: Hang on. Waiting for the files...
sv_SE: Håll ut. Väntar på filerna...

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Hebrew
sv_SE: Hebreiska

en: Hello %s, you have been granted access to your folder. You can now view and download the contents of this folder. If you have any questions or need further assistance, please do not hesitate to contact us.
sv_SE: Hej %s, du har fått tillgång till din mapp. Du kan nu se och ladda ner innehållet i den här mappen. Om du har några frågor eller behöver ytterligare hjälp är du välkommen att kontakta oss.

en: Hi there!
sv_SE: Hej!

en: Hide errors from visitors
sv_SE: Göm felmeddelanden för besökare

en: Hide preview
sv_SE: Dölj förhandsgranskning

en: Hide the following file extension
sv_SE: Dölj följande filtillägg

en: Hide the following files
sv_SE: Dölj följande filer

en: High
sv_SE: Hög

en: Horizontal
sv_SE: Horisontell

en: Hover over module to show navigation bar
sv_SE: Håll muspekaren över modulen för att visa navigeringsfältet

en: Hover over thumbnail area.
sv_SE: Håll muspekaren över miniatyrbildsområdet.

en: How to update your PHP version
sv_SE: Hur du uppdaterar din PHP-version

en: Hungarian
sv_SE: Ungerska

en: I will link the users manually via %sthis page%s.
sv_SE: Jag kommer att länka användarna manuellt via %sden här sidan%s.

en: I.e. the Personal Folder name needs to contain the email address of the user.
sv_SE: D.v.s. namnet på den personliga mappen måste innehålla användarens e-postadress.

en: Icelandic
sv_SE: Isländska

en: Icon Set
sv_SE: Ikonuppsättning

en: If enabled, the dimensions of each slide are its natural dimensions. If disabled, all slides will be the same size and the image will cover the slide.
sv_SE: Om den är aktiverad är måtten på varje bild dess naturliga mått. Om den är inaktiverad har alla diabilder samma storlek och bilden täcker diabilden.

en: If enabled, you will be able to receive beta updates in preparation for the official release. These should be fairly stable, but will be available before the final update is ready for release.
sv_SE: Om den är aktiverad kan du få betauppdateringar som förberedelse inför den officiella lanseringen. Dessa bör vara ganska stabila, men kommer att vara tillgängliga innan den slutliga uppdateringen är klar för lansering.

en: If the document doesn't open, you are probably trying to access a protected file which requires a login.
sv_SE: Om dokumentet inte öppnas försöker du antagligen få åtkomst till en skyddad fil som kräver inloggning.

en: If the plugin somehow loses its authorization, a notification email will be send to the following email address.
sv_SE: Om insticksmodulen på något sätt förlorar sin auktorisering skickas ett meddelande till följande e-postadress.

en: If the problem persists, fall back to the default App via the settings on the Advanced tab.
sv_SE: Om problemet kvarstår kan du återgå till standardprogrammet via inställningarna på fliken Avancerat.

en: If you are unable to see the example VAST url below, please make sure you do not have an ad blocker enabled. VAST url example:
sv_SE: Om du inte kan se VAST-adressen nedan, kontrollera att du inte har aktiverat en reklamblockerare. Exempel på VAST-adress:

en: If you encounter any issues when trying to use your own App, please fall back on the default App by disabling this setting.
sv_SE: Om du stöter på problem när du försöker använda din egen app kan du återgå till standardappen genom att inaktivera den här inställningen.

en: If you have a Google Workspace Domain and you want to share your documents ONLY with users having an account in your Google Workspace Domain, please insert your domain.
sv_SE: Om du har en Google Workspace-domän och vill dela dina dokument ENDAST med användare som har ett konto i din Google Workspace-domän, ange din domän.

en: If you want the plugin to list only specific SharePoint sites, you can add the names of the SharePoint sites separated by a comma (,). Reducing the number of SharePoint sites that the plugin needs to monitor greatly improves performance.
sv_SE: Om du vill att plugin-programmet endast ska lista specifika SharePoint-webbplatser kan du lägga till namnen på SharePoint-webbplatserna åtskilda av ett kommatecken (,). Att minska antalet SharePoint-webbplatser som plugin-programmet behöver övervaka förbättrar prestandan avsevärt.

en: If you want to manage the file sharing permissions manually by yourself, disable this function. This can be useful for instance, when you are using this plugin in an intranet environment.
sv_SE: Om du vill hantera fildelningsbehörigheterna manuellt själv ska du inaktivera den här funktionen. Detta kan vara användbart till exempel när du använder det här insticksprogrammet i en intranätmiljö.

en: If you want to modify the looks of the plugin slightly, you can insert here your custom CSS. Don't edit the CSS files itself, because those modifications will be lost during an update.
sv_SE: Om du vill ändra utseendet på plugin något kan du lägga in din anpassade CSS här. Redigera inte själva CSS-filerna eftersom de ändringar kommer att gå vilse under en uppdatering.

en: If you want to use your own App, insert your App Secret here
sv_SE: Om du vill använda din egen app, sätt in din App Secret här

en: If you want to use your own App, insert your Client Secret here
sv_SE: Om du vill använda din egen app, sätt in ditt klienthemlighet här

en: If you want your documents to be accessible to the public, leave this setting empty.
sv_SE: Om du vill att dina dokument ska vara tillgängliga för allmänheten lämnar du den här inställningen tom.

en: If you would like to use both plugins, ask the developer to update it's code
sv_SE: Om du vill använda båda pluginer, be utvecklaren av den störande pluginen att uppdatera koden

en: If your downloads are already limited by the global settings, you can set custom limits for this module.
sv_SE: Om dina nedladdningar redan begränsas av de globala inställningarna kan du ange anpassade gränser för den här modulen.

en: Image Source
sv_SE: Bildkälla

en: Image and video gallery
sv_SE: Bild- och videogalleri

en: Image exceeds maximum height
sv_SE: Bild överskrider maximal höjd

en: Image exceeds maximum width
sv_SE: Bildeb överskrider maximal bredd

en: Image requires a minimum height
sv_SE: Bilden kräver en minsta höjd

en: Image requires a minimum width
sv_SE: Bilden måste ha en minimal bredd

en: Image row height
sv_SE: Bildens radhöjd

en: Image shown in the File Browser and Gallery module when no content is found in the opened folder.
sv_SE: Bild som visas i filbrowser- och gallerimodulen när inget innehåll hittas i den öppnade mappen.

en: Image shown when a module is not accessible for the user.
sv_SE: Bild som visas när en modul inte är tillgänglig för användaren.

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import data
sv_SE: Importera data

en: Import to Media Library
sv_SE: Importera till mediebibliotek

en: Important:
sv_SE: Viktigt:

en: In order to display your content stored on %s, you have to authorize it with your %s account.
sv_SE: För att kunna visa ditt innehåll som är lagrat på %s måste du godkänna det med ditt %s-konto.

en: Inactive License
sv_SE: Inaktiv licens

en: Include files
sv_SE: Inkludera filer

en: Include folders
sv_SE: Inkludera mappar

en: Include system files
sv_SE: Inkludera systemfiler

en: Increasing memory allocated to PHP
sv_SE: Öka minnet som allokeras till PHP

en: Indonesian
sv_SE: Indonesiska

en: Information about the data
sv_SE: Information om uppgifterna

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
sv_SE: Information om den webbserver som för närvarande är värd för din webbplats.

en: Initial Search Term
sv_SE: Inledande söktermin

en: Inline Preview
sv_SE: Inline förhandsvisning

en: Insert Direct links
sv_SE: Infoga direkt länkar

en: Insert Links
sv_SE: Infoga länkar

en: Insert Tag
sv_SE: Infoga etikett

en: Insert your %s content
sv_SE: Sätt in ditt %s innehåll

en: Install the plugin
sv_SE: Installera insticksprogrammet

en: Instead of showing a list of individual download buttons, display one button that allows to download all the files at once as a ZIP file.
sv_SE: I stället för att visa en lista med enskilda nedladdningsknappar kan du visa en knapp som gör det möjligt att ladda ner alla filer på en gång som en ZIP-fil.

en: Instead of using a static folder location, the module can also point to a dynamic folder location.
sv_SE: I stället för att använda en statisk mapp kan modulen också peka på en dynamisk mapp.

en: Instead of using the original top folder name, set a custom "Home" or "Start" text for the top folder in the breadcrumb path. This is useful if you do not want to reveal the top folder name.
sv_SE: Istället för att använda det ursprungliga namnet på den översta mappen kan du ange en anpassad text för "Hem" eller "Start" för den översta mappen i brödsmultronvägen. Detta är användbart om du inte vill visa namnet på den översta mappen.

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: Interval
sv_SE: Intervall

en: Invalid
sv_SE: Ogiltig

en: Invalid AJAX request received.
sv_SE: Ogiltig AJAX-begäran mottagen.

en: Irish
sv_SE: Irländskt

en: Is the Module active?
sv_SE: Är modulen aktiv?

en: Is the connection to your store secure?
sv_SE: Är anslutningen till din butik säker?

en: Is the layout of the Media Player all mixed up and is it not initiating properly? If that is the case, you might be encountering a conflict between media player libraries on your site. To resolve this, enable this setting to load the native MediaElement.js library.
sv_SE: Är layouten på mediaspelaren helt blandad och görs inte korrekt? Om så är fallet kan du stöta på en konflikt mellan mediaspelarbiblioteken på din webbplats. För att lösa detta, aktivera den här inställningen för att ladda det ursprungliga MediaElement.js-biblioteket.

en: Is your App configured to only access the App specific folder?
sv_SE: Är din app konfigurerad så att den endast har tillgång till den appspecifika mappen?

en: Italian
sv_SE: Italienska

en: Item
sv_SE: Fil

en: Items
sv_SE: Filer

en: Items Shared
sv_SE: Delar delade

en: Japanese
sv_SE: Japanska

en: Jump forward %1 seconds
sv_SE: Hoppa framåt% 1 sekunder

en: Jump forward 30 second
sv_SE: Hoppa framåt 30 sekunder

en: Keep last modified date
sv_SE: Behåll senast ändrade datum

en: Korean
sv_SE: Korea

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Label not longer available
sv_SE: Etiketten är inte längre tillgänglig

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Landscape
sv_SE: Liggande

en: Landscape A4
sv_SE: Landskap A4

en: Language
sv_SE: Språk

en: Last modified date
sv_SE: Senaste modifierade datum

en: Latest Uploads
sv_SE: Senaste uppladdningar

en: Latvian
sv_SE: Lettiska

en: Leave empty for default value.
sv_SE: Lämna tomt för standardvärde.

en: Leave empty for easy setup
sv_SE: Lämna tomt för easy setup

en: Leave empty for no restriction.
sv_SE: Lämna tomt för ingen begränsning.

en: Leave empty to disable Ads
sv_SE: Lämna tomt för att inaktivera annonser

en: Leave empty to disable this filter.
sv_SE: Lämna tomt för att inaktivera filtret.

en: Leave empty to use the value that is set globally.
sv_SE: Lämna tomt om du vill använda det värde som fastställs globalt.

en: Leave this field empty or set it to -1 for unlimited disk space.
sv_SE: Låt det här fältet vara tomt eller ställ in det på -1 för obegränsat diskutrymme.

en: Let people browse a specific folder
sv_SE: Låt människor bläddra i en specifik mapp

en: Let people upload content
sv_SE: Låt människor ladda upp innehåll

en: Let the plugin automatically manage the dynamic folders. They will be placed in the folder selected in the Content tab.
sv_SE: Låt insticksprogrammet automatiskt hantera de dynamiska mapparna. De kommer att placeras i den mapp som valts på fliken Innehåll.

en: Let the plugin check if AJAX requests are coming from the same site, otherwise block the request for security reasons. Disable this if you have a multi-domain configuration pointing to the same WordPress site, for example if you use language-specific domains.
sv_SE: Låt insticksprogrammet kontrollera om AJAX-förfrågningar kommer från samma webbplats, annars blockeras förfrågningen av säkerhetsskäl. Inaktivera detta om du har en konfiguration med flera domäner som pekar på samma WordPress-webbplats, till exempel om du använder språkspecifika domäner.

en: Let the plugin check if the requested file is indeed in a folder made accessible by your module. You can disable this if your users can access all the content anyway, or if you want to improve the performance of the plugin.
sv_SE: Låt insticksprogrammet kontrollera om den begärda filen verkligen finns i en mapp som gjorts tillgänglig av din modul. Du kan inaktivera detta om dina användare ändå kan komma åt allt innehåll, eller om du vill förbättra pluginets prestanda.

en: Let users attach files to this form. The files will be stored in the cloud
sv_SE: Låt användarna bifoga filer till formuläret. Filerna lagras i molnet

en: License
sv_SE: Licens

en: License terms for WordPress Networks
sv_SE: Licensvillkor för WordPress Networks

en: Licenses are managed per site individually.
sv_SE: Licenser hanteras individuellt per plats.

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Light 1
sv_SE: Ljus 1

en: Light 2
sv_SE: Ljus 2

en: LightBox Skin
sv_SE: Skin för LightBox

en: Lightbox Scroll
sv_SE: Lightbox rulla

en: Limit the number of downloads for all modules. You can also control the download limit per individual module in the module configuration.
sv_SE: Begränsa antalet nedladdningar för alla moduler. Du kan också styra nedladdningsgränsen för varje enskild modul i modulkonfigurationen.

en: Limit the number of downloads.
sv_SE: Begränsa antalet nedladdningar.

en: Limit the use of the plugin modules. For example, you can limit the number of downloads allowed. All restrictions are monitored on a per-user basis.
sv_SE: Begränsa användningen av plugin-modulerna. Du kan t.ex. begränsa antalet nedladdningar som tillåts. Alla begränsningar övervakas per användare.

en: Limit the use of this module. All restrictions are monitored on a per-user basis.
sv_SE: Begränsa användningen av denna modul. Alla begränsningar övervakas per användare.

en: Limited Support!
sv_SE: Begränsat stöd!

en: Link Expiration
sv_SE: Länken upphör att gälla

en: Link Users to Personal Folders
sv_SE: Länka användare till personliga mappar

en: Link to download
sv_SE: Länk till nedladdning

en: Link to editable document
sv_SE: Länk till redigerbart dokument

en: Link to preview
sv_SE: Länk till förhandsgranskning

en: Link to upload location in the cloud
sv_SE: Länk till uppladdningsplatsen i molnet

en: Link to webshop
sv_SE: Länk till webbutik

en: List
sv_SE: Lista

en: List View
sv_SE: Listvy

en: List of uploaded files (HTML)
sv_SE: Lista över uppladdade filer (HTML)

en: List of uploaded files (plain)
sv_SE: Lista över uppladdade filer (vanlig)

en: List of uploaded files IDs (##,###,####)
sv_SE: Lista över ID:er för uppladdade filer (##,####,####)

en: List view
sv_SE: Listvy

en: Lithuanian
sv_SE: Litauiska

en: Live Broadcast
sv_SE: Livesändning

en: Load Javascripts on all pages
sv_SE: Ladda Javascripts på alla sidor

en: Load native MediaElement.js library
sv_SE: Ladda inbyggt MediaElement.js-bibliotek

en: Loading Spinner & Images
sv_SE: Laddar Spinner & bilder

en: Loading image used for previews and iFrams.
sv_SE: Laddar bilden som används för förhandsvisningar och iFrams.

en: Loading image used in the File Browser and Gallery module
sv_SE: Laddar bilden som används i filbläddraren och gallerimodulen

en: Loading...
sv_SE: Laddar ...

en: Location
sv_SE: Plats

en: Location Personal Folders
sv_SE: Plats Personliga mappar

en: Log Events
sv_SE: Logga händelser

en: Log in to this site or enable cookies in your browser to download content. Then reload this page.
sv_SE: Logga in på den här webbplatsen eller aktivera cookies i din webbläsare för att ladda ner innehåll. Ladda sedan om den här sidan.

en: Logged in user
sv_SE: Inloggad användare

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login Message
sv_SE: Inloggningsmeddelande

en: Login Url
sv_SE: Inloggningsadress

en: Logs
sv_SE: Loggar

en: Lost Authorization Notification
sv_SE: Meddelande om förlorad auktorisation

en: Low
sv_SE: Låg

en: Macedonian
sv_SE: Makedonska

en: Make a copy
sv_SE: Gör en kopia

en: Make sure that the action is enabled.
sv_SE: Kontrollera att åtgärden är aktiverad via inställningen nedan.

en: Make sure that you are using V3 keys. If you already are using ReCaptcha on your site, e.g. in a Form, you might need to disable the ReCaptcha of this plugin to prevent conflicts.
sv_SE: Se till att du använder V3-nycklar. Om du redan använder ReCaptcha på din webbplats, t.ex. i ett formulär, kan du behöva inaktivera ReCaptcha i detta plugin för att förhindra konflikter.

en: Make sure the action is enabled in the Actions tab.
sv_SE: Kontrollera att åtgärden är aktiverad på fliken Åtgärder.

en: Malay
sv_SE: Malajiska

en: Maltese
sv_SE: Maltesiska

en: Manage Sharing Permission
sv_SE: Hantera delningstillstånd

en: Manage the linked accounts via this page instead of via the individual sites.
sv_SE: Hantera de länkade kontona via den här sidan i stället för via de enskilda webbplatserna.

en: Manage your %s cloud accounts
sv_SE: Hantera dina %s molnkonton

en: Manual
sv_SE: Manuell

en: Manual mode
sv_SE: Manuellt läge

en: Mask Account ID
sv_SE: Mask Konto ID

en: Max upload size
sv_SE: Max storlek uppladdning

en: Max uploads per session
sv_SE: Max uppladdningar per session

en: Maximum
sv_SE: Maximal

en: Maximum file size
sv_SE: Maximal storlek på fil

en: Maximum file size for files that are selected for uploading (e.g. 100 MB).
sv_SE: Maximal filstorlek för filer som väljs för uppladdning (t.ex. 100 MB).

en: Maximum file size for files that are selected for uploading (e.g. 100 MB). The maximum file size that is supported by your server is: %s.
sv_SE: Maximal filstorlek för filer som väljs för uppladdning (t.ex. 100 MB). Den maximala filstorlek som stöds av din server är: %s.

en: Maximum number of files & folders
sv_SE: Maximalt antal filer och mappar

en: Maximum number of files & folders allowed
sv_SE: Maximalt antal tillåtna filer och mappar

en: Maximum number of files & folders to show in the module. Can be used for instance to only show the last 5 updated documents. Leave this field empty or set it to -1 for no limit.
sv_SE: Maximalt antal filer och mappar som ska visas i modulen. Kan till exempel användas för att endast visa de fem senast uppdaterade dokumenten. Låt det här fältet vara tomt eller ställ in det på -1 för ingen begränsning.

en: Maximum number of files exceeded
sv_SE: Maximalt antal filer överskreds

en: Maximum selection size
sv_SE: Maximal storlek på urvalet

en: Maximum size
sv_SE: Maximal storlek

en: Media Player
sv_SE: Media Player, Media Player

en: Media Player Skin
sv_SE: Tema ljudspelaren

en: Mediaplayer Buttons
sv_SE: Mediaplayer-knappar

en: Message displayed when a user visits a module with the Personal Folders feature set to 'Manual' mode when they don't have a Personal Folder linked to their account.
sv_SE: Meddelande som visas när en användare besöker en modul med funktionen Personliga mappar inställd på "Manuell" när de inte har någon personlig mapp kopplad till sitt konto.

en: Message that is displayed when the user is prompted to log in.
sv_SE: Meddelande som visas när användaren uppmanas att logga in.

en: Metadata updated
sv_SE: Uppdaterade metadata

en: Minimalistic View
sv_SE: Minimalistisk vy

en: Minimum file size
sv_SE: Minsta filstorlek

en: Minimum file size for files that are selected for uploading (e.g. 5 MB).
sv_SE: Minsta filstorlek för filer som väljs för uppladdning (t.ex. 5 MB).

en: Missing a temporary folder
sv_SE: En temporär katalog saknas

en: Modifications to the default icons set will be lost during an update.
sv_SE: Ändringar av inställda standardikoner kommer att gå förlorade under en uppdatering.

en: Modified
sv_SE: Ändrad

en: Modified %s ago
sv_SE: Ändrad för %s sedan

en: Modified by
sv_SE: Modifierad av

en: Module
sv_SE: Modul

en: Module Access
sv_SE: Modul Access

en: Module Configuration
sv_SE: Konfigurering av modulen

en: Module Configurator
sv_SE: Modulkonfigurator

en: Module Container
sv_SE: Modulbehållare

en: Module ID is missing
sv_SE: Modul-ID saknas

en: Module ID is missing.
sv_SE: Modul-ID saknas.

en: Module Shortcode
sv_SE: Modul kortkod

en: Module cannot be found.
sv_SE: Modulen kan inte hittas.

en: Module cannot be rendered as the requested content is not (longer) accessible. Contact the administrator to get access.
sv_SE: Modulen kan inte visas eftersom det begärda innehållet inte (längre) är tillgängligt. Kontakta administratören för att få tillgång.

en: Module height
sv_SE: Höjd på behållare för tillval

en: Module is succesfully updated!
sv_SE: Modulen har uppdaterats framgångsrikt!

en: Module not found
sv_SE: Modulen hittades inte

en: Module successfully deleted.
sv_SE: Modulen har raderats framgångsrikt.

en: Module successfully updated.
sv_SE: Modulen har uppdaterats framgångsrikt.

en: Module title
sv_SE: Modultitel

en: Module width
sv_SE: Innehållsbredd för tillval

en: Modules
sv_SE: Moduler

en: Monthly
sv_SE: Månadsvis

en: More actions
sv_SE: Fler åtgärder

en: More information about %s
sv_SE: Mer information om %s

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Move Notifications
sv_SE: Flytta meddelanden

en: Move content to new folder locations.
sv_SE: Flytta innehåll till nya mappplatser.

en: Move to
sv_SE: Flytta till

en: Moved
sv_SE: Flyttad

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
sv_SE: Multibyte String (mbstring) används för att konvertera teckenkodning, som för e-postutskick eller för att konvertera tecken till gemener.

en: Multibyte string is required to handle (e.g.) non-Latin file names.
sv_SE: Multibyte-sträng krävs för att hantera (t.ex.) icke-latinska filnamn.

en: Mute
sv_SE: Tysta

en: Mute Toggle
sv_SE: Stäng av

en: My files
sv_SE: Mina dokument

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name Template
sv_SE: Mall namn

en: Name Template Prefix for anonymous users
sv_SE: Prefix för namnmall för anonyma användare

en: Navigate through the slides using arrows above the slider.
sv_SE: Navigera genom bildspelet med hjälp av pilarna ovanför bildspelet.

en: Navigate through the slides using the dots below the slider.
sv_SE: Navigera mellan bilderna med hjälp av prickarna under reglaget.

en: Navigate through your documents in the inline preview. Disable when each document should be shown individually without navigation arrows.
sv_SE: Navigera genom dina dokument i förhandsgranskningen inline. Inaktivera när varje dokument ska visas individuellt utan navigeringspilar.

en: Navigate to Plugins → Add New, Click Upload Plugin and select the ZIP package. Click Install Now and then Activate to enable the plugin.
sv_SE: Navigera till Plugins → Add New, klicka på Upload Plugin och välj ZIP-paketet. Klicka på Install Now och sedan på Activate för att aktivera insticksprogrammet.

en: Navigation
sv_SE: Navigering

en: Need to revert back to the default settings? This button will instantly reset your settings to the defaults. When you reset the settings, the plugin will not longer be linked to your accounts, but their authorization will not be revoked. You can revoke the authorization via the Dashboard tab.
sv_SE: Behöver du återgå till standardinställningarna? Den här knappen återställer omedelbart dina inställningar till standardinställningarna. När du återställer inställningarna kommer insticksprogrammet inte längre att vara kopplat till dina konton, men deras auktorisering kommer inte att återkallas. Du kan återkalla auktoriseringen via fliken Dashboard.

en: Needs Review
sv_SE: Översyn av behov

en: Network Wide Authorization
sv_SE: Nätverk bred auktorisation

en: Network enabled
sv_SE: Nätverk aktiverat

en: Network settings
sv_SE: Nätverksinställningar

en: Never.
sv_SE: Aldrig.

en: New Module
sv_SE: Ny modul

en: New folders can be pre-populated with files copied from a template folder.
sv_SE: Nya mappar kan fyllas på med filer som kopierats från en mallmapp.

en: New name:
sv_SE: Nytt namn:

en: Next
sv_SE: Förgående

en: No
sv_SE: Nej

en: No Access
sv_SE: Ingen åtkomst

en: No Results
sv_SE: Hittade inget

en: No account connected yet
sv_SE: Inget konto anslutet ännu

en: No activities found in this period
sv_SE: Inga aktiviteter hittades under denna period

en: No content received. Try to reload this page.
sv_SE: Inget innehåll har mottagits. Försök att ladda om sidan.

en: No downloads found in this period
sv_SE: Inga nedladdningar hittades under den här perioden

en: No expire date.
sv_SE: Inget utgångsdatum.

en: No file was uploaded
sv_SE: Ingen fil laddades upp

en: No files found or selected
sv_SE: Inga filer hittade eller markerade

en: No label
sv_SE: Ingen etikett

en: No labels found.
sv_SE: Inga etiketter hittades.

en: No modules
sv_SE: Inga moduler

en: No modules found in Trash.
sv_SE: Inga moduler hittades i papperskorgen.

en: No modules found.
sv_SE: Inga moduler hittades.

en: No new description set
sv_SE: Ingen ny beskrivning satt

en: No new foldername set
sv_SE: Mappens namn byttes ej

en: No new name set
sv_SE: Namnet byttes ej

en: No options...
sv_SE: Inget alternativ...

en: No password.
sv_SE: Inget lösenord.

en: No persons found.
sv_SE: Inga personer hittades.

en: No restriction
sv_SE: Ingen begränsning

en: No role
sv_SE: Ingen roll

en: No users found.
sv_SE: Inga användare hittades.

en: No, thanks
sv_SE: Nej tack

en: Nonce Validation
sv_SE: Nonce-validering

en: None
sv_SE: Ingen

en: Norwegian
sv_SE: Norge

en: Not all files could be copied.
sv_SE: Alla filer kunde inte kopieras.

en: Not all files could be deleted.
sv_SE: Alla filer kan inte raderas.

en: Not all files could be moved.
sv_SE: Alla filer kunde inte flyttas.

en: Not all shortcuts could be created
sv_SE: Alla genvägar kan inte skapas

en: Not logged in users are not allowed to perform uploads by default.
sv_SE: Användare som inte är inloggade får som standard inte ladda upp filer.

en: Not really
sv_SE: Inte riktigt

en: Not succesfully uploaded to the cloud
sv_SE: Har inte lyckats laddas upp till molnet

en: Not uploaded to the cloud
sv_SE: Inte laddat upp till molnet

en: Not yet linked to a folder
sv_SE: Inte ännu länkad till någon mapp

en: Notification
sv_SE: Notifikation

en: Notification "%s" sent to %s recipient(s)
sv_SE: Meddelandet "%s" skickas till %s mottagare

en: Notification recipient
sv_SE: Mottagare av anmälan

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Notifications triggers
sv_SE: Utlösare för aviseringar

en: Notify when someone copies files or folders.
sv_SE: Meddela när någon kopierar filer eller mappar.

en: Notify when someone deletes files or folders.
sv_SE: Meddela när någon raderar filer eller mappar.

en: Notify when someone moves files to a different folder.
sv_SE: Meddela när någon flyttar filer till en annan mapp.

en: Notify when someone starts a download.
sv_SE: Meddela när någon startar en nedladdning.

en: Notify when someone uploads files.
sv_SE: Meddela när någon laddar upp filer.

en: Number of ZIP files that can be downloaded per user, during the selected period.
sv_SE: Antal ZIP-filer som kan laddas ner per användare under den valda perioden.

en: Number of files uploaded (#)
sv_SE: Antal filer som laddats upp (#)

en: Number of maximum uploads per upload session.
sv_SE: Antal maximala uppladdningar per uppladdningssession.

en: Number of slides being displayed in the viewport at the same time.
sv_SE: Antal diabilder som visas i visningsfönstret samtidigt.

en: Number of slides going on with one next click.
sv_SE: Antal diabilder som går vidare med ett nästa klick.

en: Obfuscate the cloud account IDs used in your site's source code and front-end URLs.
sv_SE: Dölj de ID:n för molnkonton som används i webbplatsens källkod och URL:er i frontend.

en: Off
sv_SE: Av

en: Ok, sure!
sv_SE: Ok, säkert!

en: Older media player skins do not support some of the settings.
sv_SE: Äldre skins för mediaspelare har inte stöd för vissa av inställningarna.

en: On the main plugin options page click Add Account. Authorize the plugin by logging into your Cloud account and granting access.
sv_SE: På huvudsidan för plugin-alternativ klickar du på Add Account. Auktorisera pluginet genom att logga in på ditt Cloud-konto och bevilja åtkomst.

en: On which email address would you like to receive the notification?
sv_SE: På vilken e-postadress vill du få meddelandet?

en: Once a user updates their profile, their Personal Folder name will be updated.
sv_SE: När en användare uppdaterar sin profil kommer namnet på den personliga mappen att uppdateras.

en: OneDrive / SharePoint Account Settings
sv_SE: Inställningar för OneDrive/ SharePoint-konton

en: Only if you want to use your own App, insert your App Key here
sv_SE: <strong>Endast</strong> om du vill använda din egen app, sätt in din appnyckel här

en: Only if you want to use your own App, insert your Client ID here
sv_SE: <strong>Endast</strong> om du vill använda din egen app, sätt in ditt klient-ID här

en: Only manually added links between users and folders are displayed in this view. If you are using Dynamic Folders in Auto mode, these links are not displayed in this table.
sv_SE: Endast manuellt tillagda länkar mellan användare och mappar visas i den här vyn. Om du använder Dynamiska mappar i Auto-läge visas inte dessa länkar i den här tabellen.

en: Oops! We couldn't verify that you're not a robot :(. Please try refreshing the page.
sv_SE: Oops! Vi kunde inte kontrollera att du inte är en robot :(. Försök att uppdatera sidan.

en: Open
sv_SE: Öppen

en: Open Documentation
sv_SE: Öppna dokumentation

en: Open File in %s
sv_SE: Öppna fil i %s

en: Open Lightbox on page load
sv_SE: Öppna Lightbox vid sidladdning

en: Open Subfolder
sv_SE: Öppna undermapp

en: Open a specific folder inside the selected folder. This can be useful in combination with the Dynamic Folders feature. It allows you to create a Dynamic Folder while provide access to a specific subfolder.
sv_SE: Öppna en specifik mapp inuti den markerade mappen. Detta kan vara användbart i kombination med funktionen Dynamic Folders. Det gör att du kan skapa en dynamisk mapp och samtidigt ge åtkomst till en specifik undermapp.

en: Open preview inside a lightbox. If disabled, the preview will open in a new tab.
sv_SE: Öppna förhandsgranskningen i en ljuslåda. Om den är inaktiverad öppnas förhandsgranskningen i en ny flik.

en: OpenSSL support
sv_SE: OpenSSL-stöd

en: Or insert your license code manually:
sv_SE: Du kan också lägga in licenskoden manuellt:

en: Or select a folder
sv_SE: Eller välj en mapp

en: Order Details
sv_SE: Orderdetaljer

en: Order not found
sv_SE: Beställningen hittades inte.

en: Order uploads can be uploaded to an order-specific folder. If the uploads are sent from the product, cart or checkout page, the files will be stored in that specific folder until after checkout.
sv_SE: Orderuppladdningar kan laddas upp till en orderspecifik mapp. Om uppladdningarna skickas från produkt-, kundvagns- eller kassasidan kommer filerna att lagras i den specifika mappen tills efter kassan.

en: Other
sv_SE: Annat

en: Overwrite already existing files or auto-rename the uploaded files.
sv_SE: Skriv över redan existerande filer eller ge de uppladdade filerna ett automatiskt namn.

en: Owner emails addresses with access to the folder. Uses Personal Folder data. (##@##.###,###@###.###)
sv_SE: Ägarens e-postadresser med tillgång till mappen. Använder data för personlig mapp. (##@##.###,###@###.###)

en: Owner names with access to the folder. Uses Personal Folder data. (##,###,####)
sv_SE: Ägarnamn med åtkomst till mappen. Använder data för personlig mapp. (##,###,####)

en: Padding
sv_SE: Mellanrum

en: Page
sv_SE: Sida

en: Parent folder ID
sv_SE: ID för överordnad mapp

en: Parent folder Path
sv_SE: Överordnad mapp Sökväg

en: Parent theme author URL
sv_SE: Webbadressen till modertemats författare

en: Parent theme name
sv_SE: Modertema namn

en: Parent theme version
sv_SE: Modertema version

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Message Template
sv_SE: Mall för lösenordsmeddelande

en: Password protection
sv_SE: Lösenordsskydd

en: Password protection by default
sv_SE: Lösenordsskydd som standard

en: Pause
sv_SE: Pausa

en: Pause on hover
sv_SE: Pausa vid hover (föra över)

en: Pending
sv_SE: Väntande

en: People
sv_SE: Personer

en: Per Day
sv_SE: Per dag

en: Per Month
sv_SE: Per månad

en: Per Week
sv_SE: Per vecka

en: Permissions
sv_SE: Behörigheter

en: Persian
sv_SE: Perser

en: Personal Folders
sv_SE: Personliga mappar

en: Personal Folders in Internal modules
sv_SE: Personliga mappar i interna moduler

en: Pick and choose files and folders directly from your cloud account.
sv_SE: Välj och vraka filer och mappar direkt från ditt molnkonto.

en: Place deleted items in trash instead of immediately deleting them permanently.
sv_SE: Placera raderade objekt i papperskorgen i stället för att omedelbart radera dem permanent.

en: Play
sv_SE: Spela

en: Play your music
sv_SE: Spela upp din musik

en: Playlist autoplay
sv_SE: Automatisk uppspelning av spellista

en: Playlist loop
sv_SE: Loop för spellista

en: Playlist open on start
sv_SE: Spellista öppen vid start

en: Playlist opens on top of player
sv_SE: Spellista öppnas ovanpå spelaren

en: Playlist view
sv_SE: Visa spellista

en: Please browse to the page to see this content
sv_SE: Vänligen gå till denna sida för att se innehållet

en: Please check if the directory exists on your server and has %s writing permissions %s
sv_SE: Vänligen kontrollera om målet finns på din server och har %s skriv behörighet %s

en: Please check if the file exists on your server or copy it from the %s folder
sv_SE: Kontrollera om filen finns på din server eller kopiera den från mappen %s

en: Please check the sharing permissions for the OneDrive / SharePoint library to see if sharing is allowed.
sv_SE: Kontrollera delningsbehörigheterna för OneDrive- eller SharePoint-biblioteket för att se om delning är tillåten.

en: Please check your existing Shortcodes and Manually linked Personal Folders when changing this setting. Your root folder will not longer be your Personal Folder when Team Folders are enabled
sv_SE: Kontrollera dina befintliga kortkoder och manuellt länkade personliga mappar när du ändrar den här inställningen. Din rotmapp kommer inte längre att vara din personliga mapp när teammappar är aktiverade

en: Please configure the upload location for this product.
sv_SE: Konfigurera uppladdningsplatsen för den här produkten.

en: Please disable this other plugin if you would like to use this plugin
sv_SE: Inaktivera detta andra plugin om du vill använda detta plugin

en: Please enable or install the cURL extension on your server
sv_SE: Aktivera eller installera cURL-tillägget på din server

en: Please enter your email address below to proceed.
sv_SE: Vänligen ange din e-postadress nedan för att fortsätta.

en: Please fill in the required fields first
sv_SE: Vänligen fyll i de obligatoriska fälten först

en: Please get in touch with us to resolve this issue.
sv_SE: Vänligen kontakta oss för att lösa detta problem.

en: Please log in to access this content.
sv_SE: Logga in för att komma åt detta innehåll.

en: Please note that the embedded files do have the public sharing permission [anyone with link can view].
sv_SE: Observera att de inbäddade filerna har tillstånd att delas offentligt [alla som har en länk kan se dem].

en: Please note that the embedded files do have the public sharing permission [anyone with link can view]. Google Docs can also be embedded in "Edit" mode. The sharing permissions are set to [anyone with link can edit].
sv_SE: Observera att de inbäddade filerna har tillstånd att delas offentligt [alla som har en länk kan se dem]. Google Docs kan också bäddas in i läget "Redigera". Delningsrättigheterna är inställda på [alla med länk kan redigera].

en: Please note that the embedded files do have the public sharing permissions.
sv_SE: Observera att de inbäddade filerna har tillstånd för offentlig delning.

en: Please note, that you won't be able to make changes to your selection after that.
sv_SE: Observera att du inte kommer att kunna ändra ditt val efter det.

en: Please re-authorize!
sv_SE: Vänligen auktorisera!

en: Please refresh the authorization or remove the account from the list.
sv_SE: Uppdatera auktoriseringen eller ta bort kontot från listan.

en: Please select for which period the events should be stored.
sv_SE: Välj för vilken period händelserna ska sparas.

en: Please select the interval the summary needs to be send.
sv_SE: Välj det intervall som sammanfattningen ska skickas med.

en: Please use this setting with caution!
sv_SE: Använd denna inställning med försiktighet!

en: Please use this setting with caution! Only disable it when really necessary.
sv_SE: Använd den här inställningen med försiktighet! Inaktivera den endast när det verkligen är nödvändigt.

en: Please use this setting with caution! Only disable it when you understand the consequenses.
sv_SE: Använd denna inställning med försiktighet! Avaktivera den först när du förstår konsekvenserna.

en: Plugin version
sv_SE: Tillvals version

en: Polish
sv_SE: Polska

en: Portable advisory file locking (flock) is used to for the caching mechanism.
sv_SE: Portabel rådgivande fillåsning (flock) används för att cache-mekanismen.

en: Portrait
sv_SE: Porträtt

en: Portrait A4
sv_SE: Porträtt A4

en: Portuguese
sv_SE: Portugisiska

en: Preferred Download Method
sv_SE: Föredragen nedladdningsmetod

en: Prefix filename
sv_SE: Prefix filnamn

en: Preview
sv_SE: Förhandsvisa

en: Preview File
sv_SE: Förhandsgranska filen

en: Preview file in %s
sv_SE: Förhandsgranska filen i %s

en: Preview in new tab
sv_SE: Förhandsgranska i ny flik

en: Previewed
sv_SE: Förhandsgranskas

en: Previews
sv_SE: Smakprov

en: Previous
sv_SE: Nästa

en: Previous folder
sv_SE: Föregående mapp

en: Processing...
sv_SE: Bearbetar...

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Product Page
sv_SE: Produktsida

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Protect with password
sv_SE: Skydda med lösenord

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: Purchase
sv_SE: Köp

en: Purge
sv_SE: Rensa ut

en: Purge Cache
sv_SE: Rensa cache

en: Purge Thumbnails
sv_SE: Rensa miniatyrbilder

en: Quota
sv_SE: Kvot

en: Raw Shortcode
sv_SE: Rå kortkod

en: Raw shortcode
sv_SE: Rå kortkod

en: Read the full Privacy Policy if you have any further privacy concerns.
sv_SE: Läs hela sekretesspolicyn om du har ytterligare frågor om integritet.

en: Read-only
sv_SE: Endast läs

en: Recipients
sv_SE: Mottagare

en: Redirect to download url
sv_SE: Omdirigera till nedladdningsadressen

en: Refresh
sv_SE: Ladda om

en: Refresh the authorization!
sv_SE: Uppdatera auktorisationen!

en: Register all plugin events.
sv_SE: Registrera alla plugin-händelser.

en: Rejected
sv_SE: Nekad

en: Remember last opened location
sv_SE: Kom ihåg senast öppnade plats

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove from queue
sv_SE: Ta bort från kö

en: Remove item from list
sv_SE: Ta bort objekt från listan

en: Remove users' personal folders after they're deleted.
sv_SE: Ta bort användares personliga mappar efter att de har raderats.

en: Rename
sv_SE: Byt namn

en: Rename files and folders via this module.
sv_SE: Du kan byta namn på filer och mappar med den här modulen.

en: Rename to:
sv_SE: Byt namn till:

en: Renamed
sv_SE: Omdöpt

en: Renew now!
sv_SE: Förnya nu!

en: Reply-to address
sv_SE: Adress för svar till

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Reports Dashboard
sv_SE: Rapporter Instrumentpanel

en: Requested directory isn't allowed
sv_SE: Begärda katalog är inte tillåten

en: Requested scopes and justification
sv_SE: Begärda omfattningar och motivering

en: Require unregistered users to enter their email address before accessing content.
sv_SE: Kräv att oregistrerade användare anger sin e-postadress innan de får tillgång till innehåll.

en: Required field
sv_SE: Obligatoriskt fält

en: Requires Signature
sv_SE: Kräver signatur

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Reset Log
sv_SE: Återställ loggbok

en: Reset Plugin
sv_SE: Återställ tillägg

en: Reset filters
sv_SE: Återställ filter

en: Reset to Factory Settings
sv_SE: Återställ till fabriksinställningar

en: Reset usage limits
sv_SE: Återställ användningsgränser

en: Resets the current usage limits for all users for today.
sv_SE: Återställer de aktuella användningsgränserna för alla användare för idag.

en: Responsive (auto resize player based on video dimensions)
sv_SE: Responsivt (automatisk ändring av spelarens storlek baserat på videodimensionerna)

en: Restart the playlist as soon as it is finished.
sv_SE: Starta om spellistan så snart den är klar.

en: Restict or limit the kind of files you want to receive via this upload module.
sv_SE: Begränsa den typ av filer som du vill ta emot via denna uppladdningsmodul.

en: Restore Sharing Permissions
sv_SE: Återställ behörigheter för delning

en: Restrict file extensions
sv_SE: Begränsa filtillägg

en: Restriction Period
sv_SE: Begränsningsperiod

en: Results for %s
sv_SE: Resultat för %s

en: Retention Period
sv_SE: Lagringsperiod

en: Retouch Needed
sv_SE: Retuschering behövs

en: Review & Approve
sv_SE: Granska och godkänna

en: Review & Approve Settings
sv_SE: Granska och godkänna inställningar

en: Review, select, and confirm files
sv_SE: Granska, välj och bekräfta filer

en: Role
sv_SE: Roll

en: Romanian
sv_SE: Rumänska

en: Russian
sv_SE: Ryska

en: Save
sv_SE: Spara

en: Saved
sv_SE: Sparad

en: Scope shared-links
sv_SE: Räckvidd delade länkar

en: Scroll to Top
sv_SE: Skrolla till toppen

en: Scroll to top
sv_SE: Scrolla till toppen

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Box
sv_SE: Sökruta

en: Search Modules
sv_SE: Sök moduler

en: Search box for files and content
sv_SE: Sökruta för filer och innehåll

en: Search for files
sv_SE: Sök efter filer

en: Search for files by filename and content (when files are indexed).
sv_SE: Sök efter filer med hjälp av filnamn och innehåll (när filerna är indexerade).

en: Search in file content, descriptions, tags and other metadata.
sv_SE: Sök i filinnehåll, beskrivningar, taggar och andra metadata.

en: Searched
sv_SE: Gemsökta

en: Section: billing
sv_SE: Avsnitt: fakturering

en: Section: order review
sv_SE: Avsnitt: ordergranskning

en: Section: shipping
sv_SE: Avsnitt: sjöfart

en: Secure connection (HTTPS)
sv_SE: Säker anslutning (HTTPS)

en: Security
sv_SE: Säkerhet

en: See %s for available placeholders
sv_SE: Se %s för tillgängliga platshållare

en: See Reports
sv_SE: Se rapporter

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select %s Items
sv_SE: Välj %s Objekt

en: Select Account
sv_SE: Välj konto

en: Select Image
sv_SE: Välj bild

en: Select Loader Spinner
sv_SE: Välj Loader Spinner

en: Select Module
sv_SE: Välj Modul

en: Select Period
sv_SE: Välj period

en: Select Personal Folder
sv_SE: Välj personlig mapp

en: Select all
sv_SE: Välj alla

en: Select all items
sv_SE: Välj alla artiklar

en: Select files or folders
sv_SE: Välj filer eller mappar

en: Select folder
sv_SE: Välj mapp

en: Select folder location
sv_SE: Välj plats för mapp

en: Select in which folder the Personal Folders should be created.
sv_SE: Välj i vilken mapp de personliga mapparna ska skapas.

en: Select the aspect ratio for your iFrame. You can set the width of the module container in the Module Container section, and the height will be set accordingly.
sv_SE: Välj bildförhållande för din iFrame. Du kan ställa in bredden på modulbehållaren i avsnittet Modulbehållare, och höjden kommer att ställas in i enlighet med detta.

en: Select the aspect ratio of your videos. The height of the video player will be set accordingly.
sv_SE: Välj bildförhållande för dina videor. Höjden på videospelaren kommer att ställas in i enlighet med detta.

en: Select the content you want to add.
sv_SE: Välj det innehåll du vill lägga till.

en: Select the events for which you want notifications to be sent.
sv_SE: Välj de händelser som du vill att meddelanden ska skickas för.

en: Select the export file(.json or .gz) you would like to import. Please note that the import will replace your current data.
sv_SE: Välj den exportfil (.json eller .gz) som du vill importera. Observera att importen kommer att ersätta dina nuvarande data.

en: Select the locations where you want to show the upload box in woocommerce products.
sv_SE: Välj de platser där du vill visa uppladdningsrutan i woocommerce-produkter.

en: Select the meta data field that should be used for sorting the content.
sv_SE: Välj det metadatafält som ska användas för att sortera innehållet.

en: Select the source of the images. Large thumbnails load fast, original files will take some time to load.
sv_SE: Välj källa för bilderna. Stora miniatyrbilder laddas snabbt, originalfiler tar lite tid att ladda.

en: Select the user's Personal Folder. Set the Personal Folders feature to 'manual' to give the user access to this folder only.
sv_SE: Välj användarens personliga mapp. Ställ in funktionen Personal Folders på "manual" för att ge användaren tillgång till endast denna mapp.

en: Select the way in which the description is to be displayed.
sv_SE: Välj hur beskrivningen ska visas.

en: Select this item
sv_SE: Välj detta objekt

en: Select via %s which User Roles are able to perform the actions
sv_SE: Välj via %s vilken användarroll som kan utföra åtgärderna

en: Select what should happen when you click on a file.
sv_SE: Välj vad som ska hända när du klickar på en fil.

en: Select which Media Player skin you want to use by default.
sv_SE: Välj vilket Media Player-skal du vill använda som standard.

en: Select which Url Shortener Service you want to use for shared links.
sv_SE: Välj vilken URL-förkortningstjänst du vill använda för delade länkar.

en: Select which actions should be available for this module. For each action you can select which Roles or Users should be able to perform this action.
sv_SE: Välj vilka åtgärder som ska vara tillgängliga för den här modulen. För varje åtgärd kan du välja vilka roller eller användare som ska kunna utföra åtgärden.

en: Select which roles or users should be able to perform the following actions in the WordPress Admin Dashboard.
sv_SE: Välj vilka roller eller användare som ska kunna utföra följande åtgärder i WordPress Admin Dashboard.

en: Select which roles or users should be able to perform this action via the module.
sv_SE: Välj vilka roller eller användare som ska kunna utföra åtgärden via modulen.

en: Select which sharing buttons should be accessible via the sharing dialogs of the plugin.
sv_SE: Välj vilka delningsknappar som ska vara tillgängliga via pluginens delningsdialogrutor.

en: Select which skin you want to use for the Inline Preview.
sv_SE: Välj vilken hud du vill använda för förhandsgranskningen i linje.

en: Select which user roles should not be given a dynamic folder, but should have access to the top folder itself.
sv_SE: Välj vilka användarroller som inte ska få en dynamisk mapp, men som ska ha tillgång till själva toppmappen.

en: Selected
sv_SE: Välj mapp

en: Selected Content
sv_SE: Utvalt innehåll

en: Selected files
sv_SE: Valda filer

en: Selected items:
sv_SE: Utvalda objekt:

en: Selecting files...
sv_SE: Väljer filer ...

en: Selection
sv_SE: Urval

en: Selection deleted successfully.
sv_SE: Valet raderades framgångsrikt.

en: Selection not found
sv_SE: Urvalet hittades inte

en: Selection successfully deleted.
sv_SE: Valet har raderats framgångsrikt.

en: Selection summary for "%s"
sv_SE: Urvalssammanfattning för "%s"

en: Selections
sv_SE: Val

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send a test notification to the channel webhook url using the notification block template.
sv_SE: Skicka ett testmeddelande till kanalens webhook-url med hjälp av mallen för meddelandeblock.

en: Send an email notification to the administrator when an user hits a specific limit.
sv_SE: Skicka ett e-postmeddelande till administratören när en användare når en viss gräns.

en: Send automated messages (JSON data) to another application for every event logged by the plugin.
sv_SE: Skicka automatiska meddelanden (JSON-data) till en annan applikation för varje händelse som loggas av insticksmodulen.

en: Send email notification when limit is reached
sv_SE: Skicka e-postmeddelande när gränsen har uppnåtts

en: Sender information
sv_SE: Information om avsändaren

en: Serbian
sv_SE: Serbiska

en: Server environment
sv_SE: Servermiljö

en: Set Sharing Rights
sv_SE: Ange delningsrättigheter

en: Set a custom label for the download item. If this field is left empty, the number of selected items will be used.
sv_SE: Ange en anpassad etikett för nedladdningsobjektet. Om fältet lämnas tomt kommer antalet valda objekt att användas.

en: Set a custom text for the "Add file(s)" button.
sv_SE: Ange en anpassad text för knappen "Lägg till fil(er)".

en: Set a custom text for the top folder in the breadcrumb folder path. For example: "Home" or "Start".
sv_SE: Ange en anpassad text för den översta mappen i mappvägen för brödsmulor. Till exempel: "Hem" eller "Start".

en: Set a customised login URL to be used in the login button of the modules.
sv_SE: Ange en anpassad inloggningsadress som ska användas i inloggningsknappen i modulerna.

en: Set maximum height for the plugin container.
sv_SE: Ange maximal höjd för behållaren för insticksmodulen.

en: Set maximum size of the User Folder (e.g. 10M, 100M, 1G). When the Upload function is enabled, the user will not be able to upload when the limit is reached.
sv_SE: Ange maximal storlek för användarmappen (t.ex. 10M, 100M, 1G). När uppladdningsfunktionen är aktiverad kan användaren inte ladda upp när gränsen är uppnådd.

en: Set maximum width for the plugin container.
sv_SE: Ange maximal bredd för behållaren för insticksmodulen.

en: Set sharing rights for files
sv_SE: Ange delningsrättigheter för filer

en: Set sharing rights for upload folder
sv_SE: Ange delningsrättigheter för uppladdningsmapp

en: Set the OAuth 2.0 Redirect URI in your application to the following uri:
sv_SE: Ställ in OAuth 2.0 Redirect URI i programmet till följande uri:

en: Set the color theme to be used for this module. This will override the global theme style set on the plugin's main options page.
sv_SE: Ange det färgtema som ska användas för den här modulen. Detta kommer att åsidosätta den globala temastilen som anges på insticksmodulets huvudalternativsida.

en: Set to which email address(es) the summary should be send.
sv_SE: Ange till vilken eller vilka e-postadresser sammanfattningen ska skickas.

en: Set which buttons (if supported) should be visible in the mediaplayer.
sv_SE: Ställ in vilka knappar (om de stöds) som ska vara synliga i mediaplayer.

en: Set your own thumbnail by adding an image file with the same name as the media file. JPG and PNG file formats are supported.
sv_SE: Ange din egen miniatyrbild genom att lägga till en bildfil med samma namn som mediefilen. JPG- och PNG-filformat stöds.

en: Sets path for switching windows. Possible values are 'vertical' and 'horizontal' and the default is 'vertical'.
sv_SE: Ställer in sökvägen för att byta fönster. Möjliga värden är "vertikal" och "horisontell" och standardvärdet är "vertikal".

en: Setting not saved!
sv_SE: Inställningen är inte sparad!

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Share Personal Folder with user
sv_SE: Dela personlig mapp med användare

en: Share folder
sv_SE: Dela mapp

en: Share on
sv_SE: Dela på

en: SharePoint Site Libraries
sv_SE: Webbplatsbibliotek i SharePoint

en: SharePoint Sites filter
sv_SE: Filter för SharePoint-webbplatser

en: Shared
sv_SE: Delad

en: Shared link
sv_SE: Delad länk

en: Shared with me
sv_SE: Delade med mig

en: Shortcode Previewer
sv_SE: Förhandsvisning av kortkod

en: Shortcodes are supported
sv_SE: Kortkoder stöds

en: Shortlinks API
sv_SE: Förkortar API

en: Should people be able to access the right click context menu to e.g. save the image?
sv_SE: Skulle människor kunna komma åt högerklick-kontextmenyn för att t.ex. spara bilden?

en: Should the SharePoint Site Libraries be accessible via the plugin? Re-authorize the plugin with your account after changing this setting to make sure that the plugin is granted access with the correct scope.
sv_SE: Ska SharePoint Site Libraries vara tillgängliga via insticksprogrammet? Auktorisera insticksprogrammet på nytt med ditt konto efter att du har ändrat den här inställningen för att se till att insticksprogrammet beviljas åtkomst med rätt räckvidd.

en: Should the user be able to download the content via the shared link?
sv_SE: Ska användaren kunna ladda ner innehållet via den delade länken?

en: Should the user be allowed to change the view via the module on the Front-End?
sv_SE: Ska användaren kunna ändra vyn via modulen i front-end?

en: Show Folder Thumbnails
sv_SE: Visa miniatyrbilder av mappar

en: Show Playlist
sv_SE: Visa spellista

en: Show Thumbnails
sv_SE: Visa miniatyrbilder

en: Show after clicking on the Lightbox.
sv_SE: Visa efter att du har klickat på Lightbox.

en: Show arrows
sv_SE: Visa pilar

en: Show breadcrumb
sv_SE: Visa brödtext

en: Show description directly in slide content.
sv_SE: Visa beskrivningen direkt i bildinnehållet.

en: Show description in slide content when hover over slide.
sv_SE: Visa beskrivningen i bildinnehållet när du håller muspekaren över bilden.

en: Show description via info button.
sv_SE: Visa beskrivningen via informationsknappen.

en: Show descriptions
sv_SE: Visa beskrivningar

en: Show dots
sv_SE: Visa punkter

en: Show file extension
sv_SE: Visa fil tilläggen

en: Show file name
sv_SE: Visa filnamn

en: Show file names
sv_SE: Visa filnamn

en: Show file size
sv_SE: Visa filstorlek

en: Show folder tree
sv_SE: Visa mappträd

en: Show header
sv_SE: Visa sidhuvud

en: Show last modified by
sv_SE: Visa senast ändrad av

en: Show last modified date
sv_SE: Visa senaste modifierad data

en: Show lead screen
sv_SE: Visa blyskärm

en: Show login screen
sv_SE: Visa inloggningsskärm

en: Show preview
sv_SE: Visa förhandsgranskning

en: Show quick preview button
sv_SE: Visa knappen för snabb förhandsgranskning

en: Show refresh button
sv_SE: Visa uppdateringsknapp

en: Show the 'Preview in a new tab' option in the File Actions menu.
sv_SE: Visa alternativet "Förhandsgranska i en ny flik" i menyn Filåtgärder.

en: Show the file name of the document above the iFrame.
sv_SE: Visa dokumentets filnamn ovanför iFrame.

en: Show the following file extension
sv_SE: Visa följande filtillägg

en: Show the following files
sv_SE: Visa följande filer

en: Show the navigation bar when the user starts using the Gallery. If disabled, the navigation bar will always be visible.
sv_SE: Visa navigeringsfältet när användaren börjar använda galleriet. Om den är inaktiverad kommer navigeringsfältet alltid att vara synligt.

en: Show thumbnails for the folders in the gallery mode.
sv_SE: Visa miniatyrbilder för mapparna i galleriläget.

en: Show thumbnails of the files inside the Lightbox.
sv_SE: Visa miniatyrbilder av filerna i Lightboxen.

en: Show when Order is
sv_SE: Visa när ordningen är

en: Show when hovering over the Lightbox.
sv_SE: Visas när du håller muspekaren över ljuslådan.

en: Shuffle
sv_SE: Blanda

en: Shuffle/Random
sv_SE: Shuffle / Slumpmässig

en: Sign up for %s and %s get your API token%s.
sv_SE: Registrera dig för %s och %s få din API-token%s.

en: Sign up for %s and %s get your Access Token%s.
sv_SE: Registrera dig för %s och %s få din Access Token%s.

en: Single ZIP Button
sv_SE: Knapp med enkel dragkedja

en: Site address (URL)
sv_SE: Webbplatsadress (URL)

en: Site-wide disabled
sv_SE: Hela webbplatsen inaktiverad

en: Site-wide enabled
sv_SE: Webbplatsövergripande aktiverad

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Skip ad
sv_SE: Hoppa över annons

en: Skip back %1 seconds
sv_SE: Hoppa tillbaka% 1 sekunder

en: Skip back 10 second
sv_SE: Hoppa tillbaka 10 sekunder

en: Skip button visible after (seconds)
sv_SE: Hoppa-knappen synlig efter (sekunder)

en: Skip in %1 seconds
sv_SE: Hoppa om% 1 sekunder

en: Skip in 1 second
sv_SE: Hoppa om 1 sekund

en: Skip notification for current user
sv_SE: Hoppa över anmälan för den aktuella användaren

en: Slack Blocks template (JSON)
sv_SE: Slack Blocks-mall (JSON)

en: Slide Content
sv_SE: Diabildens innehåll

en: Slide height
sv_SE: Slide höjd

en: Slide placement
sv_SE: Placering av diabilder

en: Slider / Carousel
sv_SE: Slider / karusell

en: Slider Layout
sv_SE: Bildspelslayout

en: Slider Navigation
sv_SE: Bildspel Navigering

en: Slider for displaying images
sv_SE: Smidig glidare för att visa bilder

en: Slides in viewport
sv_SE: Bildrutor i vyport

en: Slides per animation
sv_SE: Diabilder per animation

en: Slovak
sv_SE: Slovakiska

en: Slovenian
sv_SE: Slovenska

en: Slow - Show original files.
sv_SE: Långsamt - Visa originalfilerna.

en: Social Sharing Buttons
sv_SE: Knappar för social delning

en: Sort Order
sv_SE: Sorteringsordning

en: Sort field
sv_SE: Sortera fält

en: Sort options
sv_SE: Sorteringsalternativ

en: Sorting
sv_SE: Sortering

en: Source Chooser
sv_SE: Källväljare

en: Space between images.
sv_SE: Utrymme mellan bilderna.

en: Space between slides (in "px"). Cannot yet be used in combination with Auto size setting.
sv_SE: Utrymme mellan diabilderna (i "px"). Kan ännu inte användas i kombination med inställningen Automatisk storlek.

en: Spanish
sv_SE: Spanska

en: Specify the password to access the shared link. Leave empty to not use a password.
sv_SE: Ange lösenordet för åtkomst till den delade länken. Lämna tomt om du inte vill använda något lösenord.

en: Specify the returned value on front end
sv_SE: Specificera returvärdet i front-end

en: Speed Rate
sv_SE: Hastighetsfrekvens

en: Speed of the slide animation.
sv_SE: Hastigheten för bildanimationen.

en: Start Upload
sv_SE: Starta uppladdning

en: Start slideshow
sv_SE: Starta bildspel

en: Start the media directly when the module is rendered.
sv_SE: Starta media direkt när modulen visas.

en: Start the upload directly once it is selected on the users device.
sv_SE: Starta uppladdningen direkt när den väljs på användarens enhet.

en: Start upload
sv_SE: Starta uppladdning

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Still Waiting?
sv_SE: Väntar du fortfarande?

en: Stop
sv_SE: Stoppa

en: Stop slideshow
sv_SE: Stoppa bildspel

en: Stops sliding on mouseover.
sv_SE: Stoppar glidning vid musövergång.

en: Stream your video files
sv_SE: Strömma dina videofiler

en: Streamed
sv_SE: Streaming

en: Subject for this email notification.
sv_SE: Ämne för detta e-postmeddelande.

en: Success
sv_SE: Gott resultat

en: Successfully added module.
sv_SE: Modulen har lagts till framgångsrikt.

en: Successfully added shortcut in new location
sv_SE: Genvägen har lagts till på den nya platsen

en: Successfully copied to new location
sv_SE: Kopierades framgångsrikt till den nya platsen

en: Successfully moved to new location.
sv_SE: Flyttade framgångsrikt till en ny plats.

en: Successfully saved!
sv_SE: Sparad med framgång!

en: Summary Email
sv_SE: Sammanfattning E-post

en: Support & Documentation
sv_SE: Dokumentation & support

en: Support Expired
sv_SE: Stöd upphörde

en: Support for IE 10 & 11
sv_SE: Stöd för IE 10 & 11

en: Support for individual limits
sv_SE: Stöd för individuella begränsningar

en: Supports VAST XML advertisments to offer monetization options for your videos. Currently, only  Linear MP4 elements are supported.
sv_SE: Stöder VAST XML-annonser för att erbjuda alternativ för att tjäna pengar på dina videor. För närvarande stöds endast linjära MP4-element.

en: Swedish
sv_SE: Svenska

en: Switch to new Search API (Beta)
sv_SE: Byt till nytt sök-API (Beta)

en: Template for %s placeholder
sv_SE: Mall för %s platshållare

en: Template for each file item in the filelist in the download/upload/delete notification body.
sv_SE: Mall för varje filpost i fillistan i meddelandet om nedladdning/uppladdning/radering.

en: Template name for automatically created Dynamic Folders.
sv_SE: Mallnamn för dynamiska mappar som skapas automatiskt.

en: Template name for automatically created Personal Folders.
sv_SE: Mallnamn för automatiskt skapade personliga mappar.

en: Temporary Upload Folder
sv_SE: Temporär uppladdningsmapp

en: Terms Extended License
sv_SE: Villkor utökad licens

en: Terms Regular License
sv_SE: Villkor Regular License

en: Test notification
sv_SE: Testmeddelande

en: Thank you!
sv_SE: Tack!

en: Thanks for registering your product!
sv_SE: Tack för att du har registrerat din produkt!

en: That doesn't work. Are there any illegal characters (<>:"/\|?*) in the filename?
sv_SE: Det där fungerar inte. Finns det några ogiltiga tecken (<>:"/\|?*) i filnamnet?

en: The %s setting is experimental and may produce unexpected results with some settings. Use with caution.
sv_SE: Inställningen %s är experimentell och kan ge oväntade resultat med vissa inställningar. Använd med försiktighet.

en: The API does not support ZIP creation on the fly. Therefore, the ZIP file needs to be created (temporarily) on your server. For that reason, it is not recommended to enable this setting when you are working with large files or folders.
sv_SE: API:et stöder inte skapande av ZIP-filer i farten. Därför måste ZIP-filen skapas (tillfälligt) på din server. Därför rekommenderas inte att aktivera den här inställningen när du arbetar med stora filer eller mappar.

en: The API has limited support for ZIP creation on the fly. Therefore, the ZIP file needs to be created (temporarily) on your server when filters are configured for the module. Folders can be downloaded directly via the API if the module does not do any filtering.
sv_SE: API:et har begränsat stöd för att skapa ZIP-filer i farten. Därför måste ZIP-filen skapas (temporärt) på din server när filter konfigureras för modulen. Mappar kan laddas ner direkt via API:et om modulen inte utför någon filtrering.

en: The Gravity PDF integrations allow you to store your Gravity Forms submissions directly in the cloud.
sv_SE: Med Gravity PDF-integrationer kan du lagra dina Gravity Forms-inlämningar direkt i molnet.

en: The WP Cloud Plugins are able to communicate with their licence server.
sv_SE: WP Cloud Plugins kan kommunicera med sin licensserver.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
sv_SE: Den tid (i sekunder) som din webbplats tillåts spendera på en enstaka operation innan timeout (för att undvika serverlåsningar)

en: The authorization will ask you to grant the application the following scopes:
sv_SE: I auktoriseringen uppmanas du att ge programmet följande räckvidder:

en: The cURL library of your server does not support TLS1.1 or TLS1.2 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_1 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_2). This is required by the API to create a secure connection. Please contact your webhost and ask them to upgrade the curl library and/or enable TLS1.1 support or higher for this library
sv_SE: CURL-biblioteket på din server stöder inte TLS1.1 eller TLS1.2 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_1 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_2). Detta krävs av API: n för att skapa en säker anslutning. Vänligen kontakta din webbhotell och be dem att uppgradera lockbiblioteket och / eller aktivera TLS1.1-support eller högre för detta bibliotek

en: The cURL library of your server does not support TLS1.2 or TLS1.3 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_2 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_3. This is required by the API to create a secure connection. Please contact your webhost and ask them to upgrade the curl library and/or enable TLS1.2 support or higher for this library
sv_SE: CURL-biblioteket på din server stöder inte TLS1.2 eller TLS1.3 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_2 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_3. Detta krävs av API för att skapa en säker anslutning. Kontakta ditt webbhotell och be dem uppgradera curl-biblioteket och/eller aktivera stöd för TLS1.2 eller högre för detta bibliotek

en: The collection has been approved and a notification has been sent.
sv_SE: Insamlingen har godkänts och en avisering har skickats.

en: The collection has been reopened.
sv_SE: Samlingen har öppnats på nytt.

en: The collection is marked as approved.
sv_SE: Samlingen är markerad som godkänd.

en: The collection status is not modified.
sv_SE: Inkasseringsstatusen ändras inte.

en: The current language used by WordPress. Default = English
sv_SE: Det språk som WordPress använder sig av just nu. Förval = Engelska

en: The default timezone for your server.
sv_SE: Standardtidszon för din server.

en: The description will appear on hover by default. When this setting is enabled it will always be visible.
sv_SE: Beskrivningen kommer som standard att visas när du lägger fingret på den. När den här inställningen är aktiverad kommer den alltid att vara synlig.

en: The events send to your endpoint will include a signature. You can use this secret to verify that the events were sent by this plugin, not by a third party. See the documentation for more information.
sv_SE: De händelser som skickas till din slutpunkt kommer att innehålla en signatur. Du kan använda denna hemlighet för att verifiera att händelserna skickades av det här insticksprogrammet och inte av en tredje part. Se dokumentationen för mer information.

en: The feature is disabled.
sv_SE: Funktionen är inaktiverad.

en: The file is probably deleted from the cloud.
sv_SE: Filen har förmodligen raderats från molnet.

en: The file you are looking for cannot be found.
sv_SE: Filen du letar efter kan inte hittas.

en: The following comment was added on approval
sv_SE: Följande kommentar lades till om godkännandet

en: The following file(s) are not uploaded succesfully:
sv_SE: Följande filer laddas inte upp:

en: The form cannot be submitted. Please remove all files that are not successfully attached.
sv_SE: Formuläret kan inte skickas in. Ta bort alla filer som inte har bifogats.

en: The gap (px) between rows and columns of various plugin elements, such as the File Browser grid.
sv_SE: Avståndet (px) mellan rader och kolumner i olika insticksmoduler, t.ex. i filgallret i File Browser.

en: The generated masked Account ID uses a salt, which could break existing shared or saved links if the salt is lost. This could happen if you reinstall the plugin, for example. This is not reversible.
sv_SE: Det genererade maskerade konto-ID:t använder ett salt, vilket kan bryta befintliga delade eller sparade länkar om saltet förloras. Detta kan hända om du till exempel installerar om plugin-programmet. Detta är inte reversibelt.

en: The height of your slides.
sv_SE: Höjden på dina bilder.

en: The homepage URL of your site.
sv_SE: Webbplatsens webbadress.

en: The ideal height you want your grid rows to be. The module will slightly adjusts the row height to fit the images in the masonary grid.
sv_SE: Den idealiska höjden som du vill att raderna i rutnätet ska vara. Modulen kommer att justera radhöjden något för att passa bilderna i masonary grid.

en: The installed version of the current active theme.
sv_SE: Den installerade versionen av det aktuella aktiva temat.

en: The installed version of the parent theme.
sv_SE: Den installerade versionen för föräldertemat.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
sv_SE: Den största filstorleken som kan finnas i ett inlägg.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
sv_SE: Den största filstorlek som kan laddas upp till din Wordpress-installation.

en: The listener URL where the JSON data will be send to.
sv_SE: Den lyssnar-URL dit JSON-data kommer att skickas till.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
sv_SE: Den maximala mängden minne (RAM) din webbplats kan använda vid ett tillfälle.

en: The maximum number of items that can be selected.
sv_SE: Det maximala antalet objekt som kan väljas.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
sv_SE: Det maximala antalet variabler servern kan använda för en enstaka funktion för att undvika överbelastning.

en: The mediaplayer of the plugin supports VAST XML advertisments to offer monetization options for your videos. You can enable advertisments for the complete site and per Media Player shortcode. Currently, this plugin only supports Linear elements with MP4
sv_SE: Mediaplayer av plugin stöder VAST XML-annonser för att erbjuda intäktsalternativ för dina videor. Du kan aktivera annonser för hela webbplatsen och per Media Player-kortkod. För närvarande stöder detta plugin bara linjära element med MP4

en: The module could not be added.
sv_SE: Modulen kunde inte läggas till.

en: The module could not be deleted.
sv_SE: Modulen kunde inte tas bort.

en: The module could not be updated.
sv_SE: Modulen kunde inte uppdateras.

en: The name of the current active theme.
sv_SE: Namnet på det aktuella aktiva temat.

en: The name of the parent theme.
sv_SE: Namnet på föräldertemat.

en: The naming template can also be set per shortcode individually.
sv_SE: Namngivningsmallen kan också ställas in individuellt för varje kortkod.

en: The new folder is in the template folder. Select another folder.
sv_SE: Den nya mappen finns i mallmappen. Välj en annan mapp.

en: The number of files that a user is allowed to download during the selected period.
sv_SE: Antalet filer som en användare får ladda ner under den valda perioden.

en: The number of times the same file can be downloaded by a user during the selected period.
sv_SE: Antalet gånger samma fil kan laddas ner av en användare under den valda perioden.

en: The other plugin is using an old version of the Api-PHP-client that isn't capable of running multiple configurations
sv_SE: Den andra plugin använder en gammal version av Api-PHP-klienten som inte kan köra flera konfigurationer

en: The parent theme developers URL.
sv_SE: Webbadressen till föräldertemats utvecklare.

en: The placeholder %s can be used to send notifications to the owner(s) of the Personal Folder.
sv_SE: Platshållaren %s kan användas för att skicka meddelanden till ägaren/ägarna av den personliga mappen.

en: The plugin integrates seamlessly with a number of other well-designed WordPress plugins, allowing you to build even more powerful solutions.
sv_SE: Pluginet integreras sömlöst med ett antal andra väldesignade WordPress-plugins, vilket gör att du kan bygga ännu mer kraftfulla lösningar.

en: The plugin is not yet activated. This means you’re missing out on updates and support! Please activate the plugin in order to start using the plugin, or disable the plugin.
sv_SE: Insticksprogrammet är ännu inte aktiverat. Det betyder att du går miste om uppdateringar och support! Aktivera insticksprogrammet för att börja använda det eller inaktivera det.

en: The plugin isn't currently connected to a %s account. Add an account or disable the plugin if you are not using it.
sv_SE: Plugin-programmet är för närvarande inte anslutet till ett %s-konto. Lägg till ett konto eller inaktivera pluginet om du inte använder det.

en: The plugin isn't currently connected to a %s account. Add an account to get access to your content in the cloud.
sv_SE: Plugin-programmet är för närvarande inte anslutet till ett %s-konto. Lägg till ett konto för att få tillgång till ditt innehåll i molnet.

en: The plugin isn't longer linked to the account(s): %s
sv_SE: Insticksprogrammet är inte längre kopplat till kontot/kontona: %s

en: The plugin license gives permission to use the plugin on a single site. You will need separate licenses for each site if you have the plugin active on multiple sites.
sv_SE: Licensen för insticksprogrammet ger tillstånd att använda insticksprogrammet på en enda webbplats. Du behöver separata licenser för varje webbplats om du har insticksprogrammet aktivt på flera webbplatser.

en: The plugin registers a {{new event}}
sv_SE: Insticksprogrammet registrerar en {{ny händelse}}

en: The plugin registers the following event: {{Select event:%1$s}}
sv_SE: Insticksmodulen registrerar följande händelse: {{Välj händelse:%1$s}}

en: The plugin uses, among others, the WordPress Nonce system to protect you against several types of attacks including CSRF. Disable this in case you are encountering conflicts with plugins that alters this system.
sv_SE: Pluginet använder bland annat WordPress Nonce-systemet för att skydda dig mot flera typer av attacker, inklusive CSRF. Inaktivera detta om du stöter på konflikter med insticksprogram som ändrar detta system.

en: The plugin will generate thumbnails for Business accounts if enabled in the settings, and store them locally. You can purge that folder if needed.
sv_SE: Pluginet genererar miniatyrbilder för företagskonton om detta är aktiverat i inställningarna och lagrar dem lokalt. Du kan rensa den mappen om det behövs.

en: The plugin will send its events to Google Analytics if your Google tracker has been added to your site.
sv_SE: Insticksprogrammet skickar händelserna till Google Analytics om din Google-tracker har lagts till på webbplatsen.

en: The root URL of your site.
sv_SE: Root URL för din webbsida.

en: The roundness (px) of various plugin elements, such as file tiles, modal dialogs and buttons.
sv_SE: Rundheten (px) för olika insticksmoduler, t.ex. filbrickor, modala dialogrutor och knappar.

en: The roundness of the image corners in pixels (px).
sv_SE: Bildhörnens rundhet i pixlar (px).

en: The secret key authorizes communication between your application backend and the reCAPTCHA server to verify the user.
sv_SE: Den hemliga nyckeln godkänner kommunikationen mellan din applikations backend och reCAPTCHA-servern för att verifiera användaren.

en: The selected account is no longer available, or there are currently no accounts linked to the plugin. Please make sure that the plugin has active accounts and re-create the shortcode.
sv_SE: Det valda kontot är inte längre tillgängligt, eller så finns det för närvarande inga konton kopplade till insticksprogrammet. Kontrollera att insticksmodulen har aktiva konton och skapa genvägen på nytt.

en: The selected folder is no longer available. Please reselect a top folder.
sv_SE: Den valda mappen är inte längre tillgänglig. Vänligen välj en ny mapp.

en: The selection could not be deleted.
sv_SE: Valet kunde inte tas bort.

en: The sharing permissions on this file is preventing you from accessing this shared link. Please contact the administrator to change the sharing settings for this document in the cloud.
sv_SE: Delningsbehörigheterna för den här filen hindrar dig från att komma åt den här delade länken. Kontakta administratören för att ändra delningsinställningarna för det här dokumentet i molnet.

en: The site key is used to invoke reCAPTCHA service on your site or mobile application.
sv_SE: Webbplatsnyckeln används för att anropa reCAPTCHA-tjänsten på din webbplats eller mobilapplikation.

en: The support period for this license has expired on %s.
sv_SE: Stödperioden för den här licensen har gått ut den %s.

en: The theme developers URL.
sv_SE: Temautvecklarens URL.

en: The total amount of bandwidth that a user is allowed to use during the selected period.
sv_SE: Den totala mängden bandbredd som en användare får använda under den valda perioden.

en: The total amount of bandwidth that a user is allowed to use during the selected period..
sv_SE: Den totala mängden bandbredd som en användare får använda under den valda perioden.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
sv_SE: Den uppladdade filen överskrider direktivet MAX_FILE_SIZE som angavs i HTML-formuläret

en: The uploaded file exceeds the post_max_size directive in php.ini
sv_SE: Den uppladdade filen överskrider post_max_size enligt inställningen i php.ini

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
sv_SE: Den uppladdade filen överskrider upload_max_filesize enligt inställningen i php.ini

en: The uploaded file was only partially uploaded
sv_SE: Den uppladdade filen blev endast delvis uppladdad

en: The user has been successfully added to the collection.
sv_SE: Användaren har framgångsrikt lagts till i samlingen.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
sv_SE: Den PHP-version som är installerad på din server.

en: The version of WordPress installed on your site.
sv_SE: Versionen som är installerad för din webbsida.

en: The version of cURL installed on your server.
sv_SE: Versionen av cURL som är installerad på din server.

en: The version of this plugin installed on your site.
sv_SE: Versionen av detta plugin installerat på din webbplats.

en: The webhook url where the notification JSON data will be send to.
sv_SE: Webhook-webbadressen dit JSON-data från meddelandet skickas.

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Theme Style
sv_SE: Tema stil

en: Theme style
sv_SE: Temats stil

en: There are no items found.
sv_SE: Inga föremål har hittats.

en: There are no selections available.
sv_SE: Det finns inga tillgängliga val.

en: There is no changelog available.
sv_SE: Det finns ingen ändringslogg tillgänglig.

en: These settings are used for all modules with automatically linked Personal Folders, unless otherwise specified.
sv_SE: Dessa inställningar används för alla moduler med automatiskt länkade personliga mappar, om inget annat anges.

en: This HTML template is used to list uploads in form submissions and email confirmations. Use valid HTML for emails.
sv_SE: Den här HTML-mallen används för att lista uppladdningar i formulär och e-postbekräftelser. Använd giltig HTML för e-postmeddelanden.

en: This WP Cloud Plugin module is not yet configured.
sv_SE: Denna WP Cloud Plugin-modul är ännu inte konfigurerad.

en: This content failed to load
sv_SE: Innehållet kunde inte laddas in

en: This content is not available at this moment unfortunately. Contact the administrators of this site so they can check the plugin involved.
sv_SE: Det här innehållet är tyvärr inte tillgängligt just nu. Kontakta administratörerna på den här webbplatsen så att de kan kontrollera det aktuella insticksprogrammet.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
sv_SE: Innehållet är lösenordsskyddat. Ange ditt lösenord för att visa innehållet:

en: This field is not editable
sv_SE: Det här fältet kan inte redigeras

en: This field is required
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt

en: This field is required. Please upload your files.
sv_SE: Detta fält krävs. Ladda upp dina filer.

en: This image failed to load
sv_SE: Bilden kunde inte laddas

en: This information will only be displayed on this page for easy account identification.
sv_SE: Denna information kommer endast att visas på denna sida för att underlätta identifiering av kontot.

en: This is an estimate of the API bandwidth used. It doesn't take into account if a user has only partially streamed a file or stopped a download before it was complete.
sv_SE: Detta är en uppskattning av den API-bandbredd som används. Den tar inte hänsyn till om en användare bara delvis har strömmat en fil eller stoppat en nedladdning innan den var klar.

en: This is not a backup file for this plugin.
sv_SE: Detta är inte en säkerhetskopia för det här insticksprogrammet.

en: This is the latest summary of all the activites that are logged since %s
sv_SE: Detta är den senaste sammanfattningen av alla aktiviteter som loggats sedan %s

en: This is the latest summary of all the activities that are logged since %s
sv_SE: Detta är den senaste sammanfattningen av alla aktiviteter som loggats sedan %s

en: This is the text version of the upload list for when HTML is not supported.
sv_SE: Detta är textversionen av uppladdningslistan för när HTML inte stöds.

en: This message is displayed when a module is protected by a password and the user is prompted to enter the password.
sv_SE: Detta meddelande visas när en modul är skyddad av ett lösenord och användaren uppmanas att ange lösenordet.

en: This message is displayed when a module requires users to enter user information (e.g. email address) before they are able to access the content.
sv_SE: Det här meddelandet visas när en modul kräver att användarna anger användarinformation (t.ex. e-postadress) innan de kan få tillgång till innehållet.

en: This module (#%s) is not active at the moment.
sv_SE: Denna modul (#%s) är inte aktiv för tillfället.

en: This module is currently linked to a cloud account and/or folder which is no longer accessible by the plugin. To resolve this, please relink the module again to the correct folder.
sv_SE: Den här modulen är för närvarande kopplad till ett molnkonto och/eller en mapp som inte längre är tillgänglig för insticksprogrammet. För att lösa detta, vänligen koppla modulen till rätt mapp igen.

en: This module is not available because the connected account is set to read-only mode. Please reconnect your cloud account using the correct permissions.
sv_SE: Den här modulen är inte tillgänglig eftersom det anslutna kontot är inställt på skrivskyddat läge. Vänligen återanslut ditt molnkonto med rätt behörigheter.

en: This setting is deprecated.
sv_SE: Den här inställningen är föråldrad.

en: This setting is experimental and can have unexpected results in combination with some settings.
sv_SE: Den här inställningen är experimentell och kan ge oväntade resultat i kombination med andra inställningar.

en: This setting is replaced with: %s .
sv_SE: Denna inställning ersätts med: %s .

en: This setting only restricts access to the plugin's internal modules. To enable personal folders for modules on your site, use the module's configuration panel
sv_SE: Denna inställning begränsar endast åtkomsten till plugin-programmets interna moduler. För att aktivera personliga mappar för moduler på din webbplats, använd modulens konfigurationspanel

en: This shows critical information about your WordPress and Server configuration and items that require your attention.
sv_SE: Här visas viktig information om din WordPress- och serverkonfiguration och saker som kräver din uppmärksamhet.

en: Throttle to prevent resource complaints on budget hosts. The higher the value, the slower the download/stream when the proxy download method is used.
sv_SE: Gasa för att förhindra resursklagomål på budgetvärdar. Ju högre värde, desto långsammare nedladdning/strömning när proxy-nedladdningsmetoden används.

en: Thumbnail Bar
sv_SE: Miniatyrbildsfält

en: Thumbnail location
sv_SE: Placering av miniatyrbild

en: Thumbnails view
sv_SE: Miniatyrvy

en: Title
sv_SE: Titel

en: To do so, please follow these instructions
sv_SE: För att göra detta, följ dessa instruktioner

en: To manage modules directly from the module overview, we recommend using the short version %s.
sv_SE: För att hantera moduler direkt från modulöversikten rekommenderar vi att du använder den korta versionen %s.

en: To monitor limits, the user must be logged in to your site or have cookies enabled in their browser. If a user is untraceable, the action will be blocked if this setting is enabled.
sv_SE: För att övervaka gränser måste användaren vara inloggad på din webbplats eller ha cookies aktiverade i sin webbläsare. Om en användare inte kan spåras kommer åtgärden att blockeras om den här inställningen är aktiverad.

en: To resolve this, please remove those functions from the "disabled_functions" PHP configuration.
sv_SE: För att lösa detta tar du bort dessa funktioner från PHP-konfigurationen "disabled_functions".

en: To start using this plugin, please activate your license.
sv_SE: För att börja använda det här insticksprogrammet måste du aktivera din licens.

en: To use the WP Cloud Plugins, you need a valid licence. This licence is validated from time to time using the licence server.
sv_SE: För att använda WP Cloud Plugins behöver du en giltig licens. Denna licens valideras från tid till annan med hjälp av licensservern.

en: To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser
sv_SE: För att kunna se detta innehåll måste du ha JavaScript aktiverat i din webbläsare

en: Toggle Loop
sv_SE: Växla slingan

en: Toggles the automatic change of slides.
sv_SE: Aktiverar automatiskt byte av diabilder.

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Top Downloads
sv_SE: Bästa nedladdningar

en: Top Previews
sv_SE: De bästa förhandsvisningarna

en: Top folder
sv_SE: Toppmapp

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total file size (#MB)
sv_SE: Total filstorlek (#MB)

en: Try to open the file in a new window.
sv_SE: Försök öppna filen i ett nytt fönster.

en: Try to upload the file again
sv_SE: Försök att ladda upp filen igen

en: Turkish
sv_SE: Turkiska

en: Turn off Fullscreen
sv_SE: Stäng av fullskärm

en: Type
sv_SE: Typ

en: Ukrainian
sv_SE: Ukrainska

en: Unavailable
sv_SE: Otillgänglig

en: Unique folder name where the uploads should be stored. Make sure that Personal Folder feature is enabled in the shortcode
sv_SE: Unikt mappnamn där uppladdningarna ska lagras. Se till att funktionen Personlig mapp är aktiverad i kortkoden

en: Unknown update checker status "%s"
sv_SE: Okänd uppdatering kontrollera status "%s"

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsad

en: Unlock
sv_SE: Lås upp

en: Unmute
sv_SE: Mikrofon

en: Unselected
sv_SE: Ej vald

en: Update Personal Folders name after profile update
sv_SE: Uppdatera namnet på personliga mappar efter profiluppdatering

en: Update automatically
sv_SE: Uppdateras automatiskt

en: Updates
sv_SE: Uppdateringar

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload Box
sv_SE: Uppladdning låda

en: Upload Box Locations
sv_SE: Uppladdningsboxens placering

en: Upload Button Text
sv_SE: Knapptext för uppladdning

en: Upload Configuration
sv_SE: Ladda upp konfiguration

en: Upload Folder Name
sv_SE: Ladda upp mappnamn

en: Upload List Template
sv_SE: Ladda upp listmall

en: Upload Notifications
sv_SE: Ladda upp aviseringar

en: Upload Requirements
sv_SE: Krav för uppladdning

en: Upload Settings
sv_SE: Uppladdningsinställningar

en: Upload content to your Cloud account.
sv_SE: Ladda upp innehåll till ditt Cloud-konto.

en: Upload documents
sv_SE: Ladda upp dokument

en: Upload failed
sv_SE: Uppladdning misslyckades

en: Upload files
sv_SE: Ladda upp filer

en: Upload immediately
sv_SE: Ladda upp omedelbart

en: Upload is cancelled
sv_SE: Uppladdningen avbryts

en: Upload locations
sv_SE: Ladda upp platser

en: Upload not available.
sv_SE: Uppladdning inte tillgänglig.

en: Upload or select a file from the media library.
sv_SE: Ladda upp eller välj en fil från mediebiblioteket.

en: Upload requirements
sv_SE: Krav för uppladdning

en: Upload to %s
sv_SE: Ladda upp till %s

en: Uploaded
sv_SE: Uppladdat

en: Uploaded documents
sv_SE: Uppladdade dokument

en: Uploading failed
sv_SE: Uppladdningen misslyckades

en: Uploading...
sv_SE: Laddar upp...

en: Uploads
sv_SE: Uppladdningar

en: Uploads per User
sv_SE: Uppladdningar per användare

en: Usage
sv_SE: Användning

en: Usage Limits
sv_SE: Användningsgränser

en: Use App Folder
sv_SE: Använd appmappen

en: Use Back-End Filebrowser
sv_SE: Använd back-end filbrowser

en: Use Custom App
sv_SE: Använd anpassad app

en: Use Google Analytics tracker
sv_SE: Använd Google Analytics-spårning

en: Use ID3 metadata
sv_SE: Använd metadata för ID3

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
sv_SE: Använd vänster- / högerpiltangenterna för att gå framåt en sekund, upp / ned-pilarna för att gå fram tio sekunder.

en: Use Personal Folders in the Module Configurator and Back-End File Browser of the plugin.
sv_SE: Använd personliga mappar i modulkonfiguratorn och backend-filbläddraren i plugin-programmet.

en: Use Template Folder
sv_SE: Använd mallmapp

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
sv_SE: Använd piltangenterna upp / ned för att öka eller minska volymen.

en: Use Webhook
sv_SE: Använd Webhook

en: Use a folder from one of the linked accounts. If you disable this option, your users will be able to navigate through the folders of all your linked cloud accounts.
sv_SE: Använd en mapp från ett av de länkade kontona. Om du avaktiverar det här alternativet kommer dina användare att kunna navigera genom mapparna på alla dina länkade molnkonton.

en: Use a secure password.
sv_SE: Använd ett säkert lösenord.

en: Use a static folder as select on the Content tab.
sv_SE: Använd en statisk mapp som du väljer på fliken Innehåll.

en: Use custom name for home folder
sv_SE: Använd eget namn för hemmappen

en: Use labels
sv_SE: Använd etiketter

en: Use one account
sv_SE: Använd ett konto

en: Use random URLs for modules
sv_SE: Använd slumpmässiga webbadresser för moduler

en: Use the Review & Approve module to allow clients to review, select and approve images or documents. Manage the global settings for this feature here.
sv_SE: Använd modulen Review & Approve för att låta kunder granska, välja och godkänna bilder eller dokument. Hantera de globala inställningarna för den här funktionen här.

en: User
sv_SE: Användare

en: User %s has encountered the following download limitation: %s
sv_SE: Användare %s har stött på följande nedladdningsbegränsningar: %s

en: User %s has reached the download limitation
sv_SE: Användare %s har nått nedladdningsbegränsningen

en: User %s reached download limit while trying to download the %s %s
sv_SE: Användare %s nådde nedladdningsgräns när han försökte ladda ner %s %s

en: User Info Template
sv_SE: Mall för användarinformation

en: User Permissions
sv_SE: Användare behörigheter

en: User not found
sv_SE: Användare kunde inte hittas

en: User or Role
sv_SE: Användare eller roll

en: User slug
sv_SE: Användarens namn

en: User ⇔ Folder links
sv_SE: Användare ⇔ Mapplänkar

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Validate file accessibility
sv_SE: Validera filtillgänglighet

en: Vertical
sv_SE: Vertikal

en: Via OneDrive servers
sv_SE: Via OneDrive-servrar

en: Via this server
sv_SE: Via denna server

en: Video Advertisements (IMA/VAST)
sv_SE: Videoannonser (IMA / VAST)

en: Video Player
sv_SE: Videospelare

en: Video aspect ratio
sv_SE: Bildförhållande för video

en: Vietnamese
sv_SE: Vietnamesisk

en: View
sv_SE: Visa

en: View Module
sv_SE: Visa modul

en: View Selections
sv_SE: Visa urval

en: View all activites
sv_SE: Visa alla aktiviteter

en: View all activities
sv_SE: Visa alla aktiviteter

en: View details
sv_SE: Visa detaljer

en: View documents
sv_SE: Visa dokument

en: View more activites (%s left)
sv_SE: Visa fler aktiviteter ( %s kvar)

en: View more activities (%s left)
sv_SE: Visa fler aktiviteter ( %s kvar)

en: Visit plugin homepage
sv_SE: Besök tilläggets hemsida

en: Visitor
sv_SE: Besökare

en: Visitors
sv_SE: Besökare

en: Volume Slider
sv_SE: Volymreglage

en: WP Cloud Plugins cannot communicate with the licence server
sv_SE: WP Cloud Plugins kan inte kommunicera med licensservern

en: WP Cloud Plugins uses a cache to improve performance. If the plugin somehow is causing issues, try to reset the cache first.
sv_SE: WP Cloud Plugins använder en cache för att förbättra prestandan. Om insticksprogrammet på något sätt orsakar problem kan du försöka återställa cacheminnet först.

en: Waiting
sv_SE: I kö

en: Want more flexibility than the upload box can offer? Use a popular form integration that lets you create the perfect form!
sv_SE: Vill du ha mer flexibilitet än vad uppladdningsrutan kan erbjuda? Använd en populär formulärintegration som låter dig skapa det perfekta formuläret!

en: Warning
sv_SE: Varning

en: Warning for %s : %s
sv_SE: Varning för %s : %s

en: We are not able to connect to the API as cURL PHP functions curl_init and/or curl_exec are on the list of disabled functions in your PHP configuration.
sv_SE: Vi kan inte ansluta till API:et eftersom cURL PHP-funktionerna curl_init och/eller curl_exec finns på listan över inaktiverade funktioner i din PHP-konfiguration.

en: We are not able to connect to the API as the plugin is interfering with an other plugin
sv_SE: Vi kan inte ansluta till API eftersom plugin-programmet stör ett annat plugin

en: We are not able to connect to the API as you don't have the cURL PHP extension installed
sv_SE: Vi kan inte ansluta till API eftersom du inte har cURL PHP-förlängningen installerad

en: We do not collect and do not have access to your personal data. See our privacy statement for more information.
sv_SE: Vi samlar inte in och har inte tillgång till dina personuppgifter. Se vår integritetspolicy för mer information.

en: We use cURL and fopen to communicate with API services.
sv_SE: Vi använder cURL och fopen för att kommunicera med API-tjänster.

en: Webhook Endpoint URL
sv_SE: URL för slutpunkt för webhook

en: Webhook Secret
sv_SE: Webhook hemlighet

en: Webhook URLs for Your Workspace
sv_SE: Webhook-URL:er för din arbetsyta

en: Weekly
sv_SE: Veckovis

en: Welcome back
sv_SE: Välkommen tillbaka

en: Welsh
sv_SE: Walesiska

en: What data should the plugin access?
sv_SE: Vilka data ska plugin-programmet ha tillgång till?

en: What happens with my data when I authorize the plugin?
sv_SE: Vad händer med mina uppgifter när jag godkänner insticksprogrammet?

en: What type of embedding should the document have?
sv_SE: Vilken typ av inbäddning ska dokumentet ha?

en: What type of view should the editable document have?
sv_SE: Vilken typ av vy ska det redigerbara dokumentet ha?

en: When enabled, all API requests will be logged in the file <code>/wp-content/%s-cache/api.log</code>. Please note that this log file is not accessible via the browser on Apache servers.
sv_SE: När den är aktiverad loggas alla API-förfrågningar i filen <code>/wp-content/%s-cache/api.log</code> . Observera att den här loggfilen inte är tillgänglig via webbläsaren på Apache-servrar.

en: When enabled, the loading performance of the Gallery can drop proportional with the number of folders present.
sv_SE: När den är aktiverad kan laddningsprestanda i galleriet sjunka proportionellt med antalet mappar.

en: When enabled, the plugin will update automatically when a new version is available. Keeping the plugin up to date is crucial as the API service is constantly changing.
sv_SE: När detta är aktiverat uppdateras plugin-programmet automatiskt när en ny version finns tillgänglig. Det är viktigt att hålla plugin-programmet uppdaterat eftersom API-tjänsten ständigt förändras.

en: When opening a page with a previously visited File Browser module, the last opened folder location will be loaded. If you disable this setting, the plugin will always load the top folder.
sv_SE: När du öppnar en sida med en tidigare besökt filbläddrarmodul, kommer den senast öppnade mappens plats att laddas. Om du inaktiverar den här inställningen kommer pluginet alltid att ladda den översta mappen.

en: When should the description be shown in the Gallery Lightbox?
sv_SE: När ska beskrivningen visas i galleriets ljuslåda?

en: When should the header containing title and action-menu be shown?
sv_SE: När ska rubriken med titel och åtgärdsmeny visas?

en: When should the thumbnail bar be shown in the Gallery Lightbox?
sv_SE: När ska miniatyrbildsfältet visas i Gallery Lightbox?

en: When using this placeholder in combination with automatically linked Personal Folders, the %sName Template%s should contain the placeholder %s.
sv_SE: När du använder denna platshållare i kombination med automatiskt länkade personliga mappar ska %sNamnmall%s innehålla platshållaren %s.

en: When you click the export button, a (gzipped) JSON file will be generated. You can use the Import action below to restore the backup.
sv_SE: När du klickar på exportknappen skapas en JSON-fil (gzippad). Du kan använda åtgärden Importera nedan för att återställa säkerhetskopian.

en: When you reset the settings, the plugin will not longer be linked to your accounts, but their authorization will not be revoked
sv_SE: När du återställer inställningarna kopplas inte plugin-programmet längre till dina konton, men deras behörighet återkallas inte

en: When you select items for the Embed module, only those items that support embedding will be displayed on the front end.
sv_SE: När du väljer objekt för modulen Embed visas endast de objekt som stöder inbäddning på frontend.

en: When you uninstall the plugin, what do you want to do with your modules and settings? You can save them for next time, or wipe them back to factory settings.
sv_SE: När du avinstallerar plugin-programmet, vad vill du göra med dina moduler och inställningar? Du kan spara dem till nästa gång eller återställa dem till fabriksinställningarna.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
sv_SE: Oavsett huruvida du har WordPress Multisite aktiverat.

en: Which users are excluded from the limits set above?
sv_SE: Vilka användare är undantagna från de begränsningar som anges ovan?

en: Which users should we exclude from seeing ads?
sv_SE: Vilka användare ska vi utesluta från att se annonser?

en: White
sv_SE: Vit

en: Who can add and configure modules?
sv_SE: Vem kan lägga till och konfigurera moduler?

en: Who can add shared document links to your pages and posts?
sv_SE: Vem kan lägga till länkar till delade dokument på dina sidor och i dina inlägg?

en: Who can add/edit descriptions?
sv_SE: Vem kan redigera beskrivningar?

en: Who can copy files?
sv_SE: Vem kan kopiera filer?

en: Who can copy folders?
sv_SE: Vem kan kopiera mappar?

en: Who can create documents?
sv_SE: Vem kan skapa dokument?

en: Who can create folders?
sv_SE: Vem kan skapa mappar?

en: Who can create shortcuts for files?
sv_SE: Vem kan skapa genvägar för filer?

en: Who can create shortcuts for folders?
sv_SE: Vem kan skapa genvägar för mappar?

en: Who can delete files?
sv_SE: Vem kan ta bort filer?

en: Who can delete folders?
sv_SE: Vem kan ta bort mappar?

en: Who can download?
sv_SE: Vem kan ladda ner?

en: Who can edit documents?
sv_SE: Vem kan redigera dokument?

en: Who can embed documents on your pages and posts?
sv_SE: Vem kan bädda in dokument på dina sidor och inlägg?

en: Who can link to content?
sv_SE: Vem kan länka till innehåll?

en: Who can manually link users to their personal folder?
sv_SE: Vem kan manuellt länka användare till deras personliga mapp?

en: Who can move files?
sv_SE: Vem kan flytta filer?

en: Who can move folders?
sv_SE: Vem kan flytta mappar?

en: Who can preview files via this module?
sv_SE: Vem kan förhandsgranska filer via den här modulen?

en: Who can preview files?
sv_SE: Vem kan förhandsgranska filer?

en: Who can rename files?
sv_SE: Vem kan byta namn på filer?

en: Who can rename folders?
sv_SE: Vem kan byta namn på mappar?

en: Who can search?
sv_SE: Vem kan söka?

en: Who can see this module?
sv_SE: Vem kan se den här modulen?

en: Who can share content?
sv_SE: Vem kan dela innehåll?

en: Who can upload?
sv_SE: Vem kan ladda upp?

en: Who should be able to access the links that are created by the plugin? If set to Public the links will be accessible by anyone. Within Organization will make links accessible within your organization only. Anonymous links may be disabled by the tenant administrator
sv_SE: Vem ska kunna få tillgång till de länkar som skapas av insticksprogrammet? Om du anger Public kommer alla att ha tillgång till länkarna. Inom organisation gör länkarna tillgängliga endast inom din organisation. Anonyma länkar kan inaktiveras av hyresgästadministratören

en: Who should be able to access the settings page of the plugin?
sv_SE: Vem ska kunna komma åt inställningssidan för insticksprogrammet?

en: Who should have access to reports and statistics?
sv_SE: Vem ska ha tillgång till rapporter och statistik?

en: Who should have access to the File Browser in the admin dashboard?
sv_SE: Vem ska ha tillgång till filbläddraren i adminpanelen?

en: Wildcards like * and ? are allowed.
sv_SE: Jokertecken som * och ? är tillåtna.

en: Within Organization
sv_SE: Inom organisationen

en: WordPress cron
sv_SE: WordPress cron jobb

en: WordPress debug mode
sv_SE: WordPress felsökningsläge

en: WordPress environment
sv_SE: WordPress-miljön

en: WordPress memory limit
sv_SE: WordPress minnesgräns

en: Would you mind giving us some feedback?
sv_SE: Skulle du vilja ge oss lite feedback?

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yes!
sv_SE: Ja!

en: Yes, I link the users manually
sv_SE: Ja, Jag vill länka användare manuellt

en: Yes, let the plugin create the User Folders for me.
sv_SE: Ja, låt insticksprogrammet skapa användarmapparaterna åt mig.

en: Yiddish
sv_SE: Jiddish

en: You are about to approve this collection.
sv_SE: Du är på väg att godkänna den här samlingen.

en: You are not authorized to add a file.
sv_SE: Du har inte rätt att lägga till en fil.

en: You are not authorized to add a folder
sv_SE: Du har inte behörighet att lägga till en mapp

en: You are not authorized to add folders in this directory
sv_SE: Du har inte behörighet att lägga till mappar i denna katalog

en: You are not authorized to add something in this directory.
sv_SE: Du har inte rätt att lägga till något i den här katalogen.

en: You are not authorized to edit files in this directory
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera filen i denna katalog

en: You are not authorized to edit this file or folder
sv_SE: Du har inte behörighet att ändra denna filer eller mapp

en: You are not authorized to rename files in this directory
sv_SE: Du har inte behörighet att byta namn på filer i den här katalogen

en: You are not authorized to rename folder
sv_SE: Du har inte behörighet att byta namn på mappen

en: You are not authorized to rename this file
sv_SE: Du har inte behörighet att byta namn på filen

en: You are not authorized to rename this file or folder
sv_SE: Du har inte behörighet att byta namn på filen eller mappen

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from %s
sv_SE: Du använder en webbläsare som inte har Flash Player aktiverat eller installerat. Slå på din Flash player plugin eller ladda ner den senaste versionen från %s

en: You are using:
sv_SE: Du använder:

en: You can add %s?module_pass=...%s to the URL of your page to automatically unlock the module.
sv_SE: Du kan lägga till %s?module_pass=...%s i webbadressen till din sida för att automatiskt låsa upp modulen.

en: You can adjust the limit for this user via %s
sv_SE: Du kan justera gränsen för denna användare via %s

en: You can control this setting from the main plugin options page (Integrations > WooCommerce).
sv_SE: Du kan styra den här inställningen från huvudsidan för plugin-alternativ (Integrationer > WooCommerce).

en: You can convert uploaded documents to Google Documents if the file format is supported.
sv_SE: Du kan konvertera uppladdade dokument till Google Dokument om filformatet stöds.

en: You can display audio, video and image files directly, without having to embed them in an iframe.
sv_SE: Du kan visa ljud-, video- och bildfiler direkt utan att behöva bädda in dem i en iframe.

en: You can enable the upload functionality via the Actions tab.
sv_SE: Du kan aktivera uppladdningsfunktionen via fliken Åtgärder.

en: You can find more information regarding the Personal Folders feature, including video instructions, in the %s[Online Documentation]%s.
sv_SE: Mer information om funktionen Personal Folders, inklusive videoinstruktioner, finns i %s[Online Documentation]%s.

en: You can manually link users to their Personal Folder via the %s[Personal Folders]%s menu page.
sv_SE: Du kan manuellt länka användare till deras personliga mapp via menysidan %s[Personliga mappar]%s.

en: You can now authorize the plugin to access your %s account
sv_SE: Du kan nu auktorisera pluginet att komma åt ditt %s konto

en: You can now close this browser window.
sv_SE: Du kan nu stänga det här webbläsarfönstret.

en: You can now start uploading documents for the products you have ordered.
sv_SE: Du kan nu börja ladda upp dokument för de produkter du har beställt.

en: You can revoke the authorization via the Dasbhoard tab.
sv_SE: Du kan återkalla auktoriseringen via fliken Dasbhoard.

en: You can set a custom time period for this module. This overrides the global setting.
sv_SE: Du kan ställa in en anpassad tidsperiod för den här modulen. Detta åsidosätter den globala inställningen.

en: You can set an interval using one of the following terms: %s. For example: %s.
sv_SE: Du kan ställa in ett intervall med någon av följande termer: %s. Till exempel: %s.

en: You can set custom usage restrictions that override the module/global usage restrictions set. If no values are set, the module or global restrictions are used.
sv_SE: Du kan ange anpassade användningsbegränsningar som åsidosätter modulens/globala användningsbegränsningar. Om inga värden anges används modulens eller de globala begränsningarna.

en: You can set individual limits for each of your users in their user profile.
sv_SE: Du kan ange individuella gränser för var och en av dina användare i deras användarprofil.

en: You can shorten the links created by the plugin with the the shorten APIs of TinyURL, Shorte.st, Rebrandly and Bit.ly.
sv_SE: Du kan förkorta länkarna som skapas av plugin-programmet med förkortnings-API: erna för TinyURL, Shorte.st, Rebrandly och Bit.ly.

en: You can upload your documents on the %sorder page%s
sv_SE: Du kan ladda upp dina dokument på %sordersidan%s

en: You can use pixels or percentages. For instance: %s.
sv_SE: Du kan använda pixlar eller procentandelar. Till exempel: %s.

en: You can use the plugin in %s.
sv_SE: Du kan använda insticksprogrammet i %s.

en: You do not have permission to save modules.
sv_SE: Du har inte behörighet att spara moduler.

en: You do not have permissions to do any changes to this selection.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra några ändringar i det här urvalet.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för att komma åt denna sida.

en: You don't have the %s mbstring PHP extension%s enabled in your PHP configuration/package
sv_SE: Du har inte aktiverat %s mbstring PHP-tillägget %s i din PHP-konfiguration / -paket

en: You have reached the number of ZIP downloads allowed for today. You will be able to download new ZIP files tomorrow.
sv_SE: Du har nått det antal ZIP-nedladdningar som tillåts för idag. Du kommer att kunna ladda ner nya ZIP-filer i morgon.

en: You have reached the number of downloads allowed for this file today. You will be able to download more content tomorrow.
sv_SE: Du har nått det antal nedladdningar som är tillåtna för den här filen idag. Du kommer att kunna ladda ner mer innehåll i morgon.

en: You have reached the number of downloads allowed for today. You can download more content tomorrow.
sv_SE: Du har nått det antal nedladdningar som är tillåtna för idag. Du kan ladda ner mer innehåll i morgon.

en: You have reached your bandwidth limit for today. You will be able to download more content tomorrow.
sv_SE: Du har nått din bandbreddsgräns för idag. Du kommer att kunna ladda ner mer innehåll i morgon.

en: You have reached your usage limit of
sv_SE: Du har nått din användningsgräns på

en: You need at least PHP %s if you want to use this plugin
sv_SE: Du behöver minst PHP %s om du vill använda detta plugin

en: You will be asked to grant the application the permissions as described below.
sv_SE: Du kommer att bli ombedd att ge applikationen de behörigheter som beskrivs nedan.

en: Your Account is not verified. Please take a look at %sthis Article%s for more information how to verify your account
sv_SE: Ditt konto är inte verifierat. Titta på %sthis Datei %s för mer information om hur du verifierar ditt konto

en: Your Bitly user name.
sv_SE: Ditt Bitly-användarnamn.

en: Your browser does not support HTML5. You can only download this file
sv_SE: Din webbläsare stöder inte HTML5. Du kan bara ladda ner den här filen

en: Your server does not have cURL enabled - The plugin cannot communicate with the API service. Contact your hosting provider.
sv_SE: Din server har inte CURL aktiverad - Plugin kan inte kommunicera med API-tjänsten. Kontakta din webbhotell.

en: Your server does not support the %s function - this is required for the caching mechanisms. Please enable this function to prevent caching problems.
sv_SE: Din server stöder inte funktionen %s - detta krävs för cachemekanismerna. Aktivera den här funktionen för att förhindra cacheproblem.

en: Your server does not support the %s function - this is required to compress the output of the plugin.
sv_SE: Din server stöder inte funktionen %s - detta krävs för att komprimera plugin-utgången.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding.
sv_SE: Din server stöder inte funktionerna %s - detta krävs för bättre teckenkodning.

en: Your site is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
sv_SE: Din butik använder inte HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Läs mer om HTTPS och SSL-certifikat</a>.

en: Your website cannot establish a secure connection with the licensing server. This will cause their plugins to stop working because the licence cannot be validated.
sv_SE: Din webbplats kan inte upprätta en säker anslutning till licensservern. Detta kommer att leda till att deras plugins slutar fungera eftersom licensen inte kan valideras.

en: ZIP downloads
sv_SE: ZIP-nedladdningar

en: allow_url_fopen is a PHP setting that lets you open and read files from the web just like local files, but it can pose security risks if not used carefully.
sv_SE: allow_url_fopen är en PHP-inställning som gör att du kan öppna och läsa filer från webben precis som lokala filer, men det kan innebära säkerhetsrisker om det inte används noggrant.

en: and content
sv_SE: och innehåll

en: by %s
sv_SE: av %s

en: cURL installed but unable to retrieve version.
sv_SE: cURL installerad men kan inte hämta version.

en: file
sv_SE: fil

en: file(s)
sv_SE: fil(er)

en: folder
sv_SE: mapp

[ctx: no user roles]
en: None
sv_SE: Ingen

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With this reCAPTCHA (V3) integration module, you can block abusive downloads of your files by bots. Create your own credentials via your %s.
sv_SE: reCAPTCHA skyddar dig mot skräppost och andra typer av automatiserat missbruk. Med den här integrationsmodulen för reCAPTCHA (V3) kan du blockera missbrukande nedladdningar av dina filer av robotar. Skapa dina egna autentiseringsuppgifter via din %s.

en: selected
sv_SE: vald

en: selection
sv_SE: urval

[ctx: the plugin title]
en: A new version of the %s plugin is available.
sv_SE: Det finns en ny version av %s tillval tillgänglig.

[ctx: the plugin title]
en: Could not determine if updates are available for %s.
sv_SE: Det gick inte att avgöra om det finns tillgängliga uppdateringar för %s.

[ctx: the plugin title]
en: The %s plugin is up to date.
sv_SE: Detta %s tillval har senaste version.

en: today
sv_SE: idag

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

en: was added
sv_SE: lades till

en: {{An user:%1$s}} has finished uploading files
sv_SE: {{An user:%1$s}} har avslutat uppladdningen av filer

en: {{An user}} has finished uploading files
sv_SE: {{An user}} har avslutat uppladdningen av filer
